30 lat pracowała, kolejne 30 oszczędzała. 99-letnia pani Ewa została okradziona z oszczędności życia

30 lat pracowała, kolejne 30 oszczędzała. 99-letnia pani Ewa została okradziona z oszczędności życia Źródło: TVN

Ewa Bebek ma już niemal 100 lat. Podeszły wiek nie uchronił jej przed ludzką podłością. Staruszka została ograbiona z oszczędności, które zbierała przez 60 lat życia.

Ewa Bebek mieszka w Bielsku-Białej. Jest samotna, chociaż przyjaźni się z jedną z sąsiadek. 30 lat pracowała, kolejne 30 oszczędzała pieniądze, by na starość mieć za co żyć. W piątek 99-letnia kobieta została okradziona ze wszystkiego. 

Ewa sama wpuściła do domu obcych

Ewa Bebek opowiedziała dziennikarzom TVN24 o okolicznościach piątkowego zajścia. Przyznała, że sama wpuściła do domu obcą parę młodych ludzi: przeciętnego wzrostu dziewczynę i starszego od niej, wyższego mężczyznę. Zaznaczyła jednak, że wcale tego nie chciała. To butna młodzież bezpardonowo wkroczyła do jej mieszkania, odcinając staruszce drogę wyjścia. Przybysze natychmiast zaczęli opowiadać Ewie o planowanym przez spółdzielnię remoncie budynku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Przyszli i powiedzieli, że spółdzielnia będzie robić remont. Rury z góry na dół dawać. Chciałam zapukać do sąsiadów, żeby mi powiedzieli, kto to może być, ale nie wypuścili mnie z łazienki - relacjonowała kobieta w wywiadzie dla TVN24.

Z opowieści Ewy wynika, że nieproszeni goście zabawili w jej mieszkaniu około 30 minut. Potem wypuścili ją z łazienkowego więzienia. Wtedy kobieta dostrzegła, że ktoś wyrzucił zawartość jej szafy na podłogę. Zupełnie zszokowana upadła. Dopiero gdy była w stanie wstać, odkryła, że ze skrytki zniknęły 4 tysiące złotych - jej cały, gromadzony latami majątek. Nikomu nie mówiła o swoich oszczędnościach. Nawet sąsiadce, z którą jest najbliżej. 

Ewa straciła wszystko

Ewa Bebek jest przekonana, że ktoś musiał ją obserwować. Stąd wiedział, że mieszka sama i nikt nie może jej pomóc w nagłej, kryzysowej sytuacji. Uważa też, że sprawców było co najmniej trzech. Widziała tylko parę młodych ludzi, którzy podczas plądrowania jej mieszkania zatrzymali ją w toalecie. 

- Nie wyglądali na złodziei. Dziewczyna taka szczuplutka, myślałam sobie, jaka biedna. Jakby mnie uderzyli, ale nic podobnego. Po koleżeńsku wzięli mi wszystko - Ewa zaznaczyła, że złodzieje nie wyrządzili jej fizycznej krzywdy. 

Dzisiaj grzeje: 1.Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

Kobieta starała się pomóc policjantom w ujęciu sprawcy, ale nie wiadomo, czy może liczyć na odzyskanie pieniędzy. Podczas swojego długiego życia Ewa wycierpiała więcej. Jej przeżycia uczyniły z niej łatwą ofiarę. Przebyty w obozie koncentracyjnym tyfus spowodował u niej zaniki pamięci.

Fundacja "Serce dla Maluszka" otworzyła konto, na które można wpłacać datki dla pokrzywdzonej staruszki - dane rachunku:  Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Tytułem: Babcia Ewa.

Najlepsze newsy dnia;

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Anna Mucha pokazała się bez makijażu, ale wszyscy patrzyli tylko na jej odkrytą pierś. Zdjęcie rozgrzewa do czerwoności

źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News