17-latka wybrała eutanazję. W dzieciństwie była molestowana

17-latka wybrała eutanazję. W dzieciństwie była molestowana Źródło: Fot. Pixabay

Eutanazja to bardzo kontrowersyjny tematem, a ta 17-latka uważała, że to jedyne rozwiązanie, które może jej pomóc zakończyć cierpienie. Nastolatka w dzieciństwie padła ofiarą molestowania, co odcisnęło na niej ogromne piętno. Swoją poruszającą historię opowiedziała na portalu społecznościowym.

Eutanazja, zdaniem młodej Holenderki, była drogą, która miała raz na zawsze wyprowadzić ją z mroku, jaki towarzyszył jej przez kilka ostatnich lat. Nastolatka bardzo cierpiała po strasznych wydarzeniach z dzieciństwa i nie była sobie wstanie z tym poradzić. Jej znajomi byli wstrząśnięci, gdy zobaczyli jej wpis w sieci.  

Padła ofiara molestowania. Chciała poddać się eutanazji

Noa Pothoven z Holandii miała 17 lat, gdy zdecydowała się podjąć nieodwracalną decyzję. W jej kraju nie potrzeba zgody rodziców, aby prosić o odebranie sobie życia, trzeba jedynie ukończyć 12 lat.

Tak straszne wyjście przyszło jej do głowy, bo będąc dzieckiem nie tylko padła ofiarą molestowania, ale również dwukrotnie została zgwałcona. Tragiczne doświadczenia w znacznym stopniu wpłynęły na jej psychikę, przez co z każdym rokiem żyło jej się coraz trudniej.

Wraz z biegiem czasu przybywało kolejnych skutków tych nieprzyjemnych wspomnień. Nastolatka zmagała się z anoreksją, depresją, a także ze stresem pourazowym. Dziewczyna nie była wstanie uporać się z narastającymi problemami, dlatego też chciała poddać się eutanazji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zamieściła wzruszający post, który miał być jej ostatnim

Jej znajomi byli wstrząśnięci, gdy dzień przez eutanazją 17-latka opublikowała w sieci wpis, za pomocą którego poinformowała o swojej decyzji. Co więcej, poprosiła ich, by ci nie próbowali jej przekonywać do zmiany zdania. Noa nie miała żadnych wątpliwości co do tego, że ten krok jest dla niej najlepszy.

- W ciągu dziesięciu dni umrę. Po latach walki jestem wyczerpana. Od jakiegoś czasu nie jem i nie piję; po wielu dyskusjach i ocenach zdecydowano, żeby pozwolić mi odejść, bo moje cierpienie jest nie do zniesienia. To moja decyzja i jest ostateczna - napisała.

W niedzielę nastolatka zmarła. Dostała zgodę na śmierć przez nie przyjmowanie pokarmów ani napojów. Okropny koniec życia Noi wywołał ogromne poruszenie, zwłaszcza wśród przedstawicieli Kościoła.

- Śmierć Noi jest wielką porażką dla każdego społeczeństwa obywatelskiego i dla ludzkości - oświadczyła Papieska Akademia Życia. 

Taka tragedia z pewnością powinna być przestrogą dla wszystkich osób. Być może gdyby ktoś wcześniej zwrócił uwagę na problemy dziewczyny, dziś nadal byłaby żywa.

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Socha poznała męża jako szesnastolatka. Dzisiaj może być dumny, gwiazda pochwaliła się największym szczęściem (zdjęcie)
  4. Ola Kwaśniewska jest najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Wiemy dlaczego
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz

Źródło: msn

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu