17-latka wybrała eutanazję. W dzieciństwie była molestowana

17-latka wybrała eutanazję. W dzieciństwie była molestowana Źródło: Fot. Pixabay

Eutanazja to bardzo kontrowersyjny tematem, a ta 17-latka uważała, że to jedyne rozwiązanie, które może jej pomóc zakończyć cierpienie. Nastolatka w dzieciństwie padła ofiarą molestowania, co odcisnęło na niej ogromne piętno. Swoją poruszającą historię opowiedziała na portalu społecznościowym.

Eutanazja, zdaniem młodej Holenderki, była drogą, która miała raz na zawsze wyprowadzić ją z mroku, jaki towarzyszył jej przez kilka ostatnich lat. Nastolatka bardzo cierpiała po strasznych wydarzeniach z dzieciństwa i nie była sobie wstanie z tym poradzić. Jej znajomi byli wstrząśnięci, gdy zobaczyli jej wpis w sieci.  

Padła ofiara molestowania. Chciała poddać się eutanazji

Noa Pothoven z Holandii miała 17 lat, gdy zdecydowała się podjąć nieodwracalną decyzję. W jej kraju nie potrzeba zgody rodziców, aby prosić o odebranie sobie życia, trzeba jedynie ukończyć 12 lat.

Tak straszne wyjście przyszło jej do głowy, bo będąc dzieckiem nie tylko padła ofiarą molestowania, ale również dwukrotnie została zgwałcona. Tragiczne doświadczenia w znacznym stopniu wpłynęły na jej psychikę, przez co z każdym rokiem żyło jej się coraz trudniej.

Wraz z biegiem czasu przybywało kolejnych skutków tych nieprzyjemnych wspomnień. Nastolatka zmagała się z anoreksją, depresją, a także ze stresem pourazowym. Dziewczyna nie była wstanie uporać się z narastającymi problemami, dlatego też chciała poddać się eutanazji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zamieściła wzruszający post, który miał być jej ostatnim

Jej znajomi byli wstrząśnięci, gdy dzień przez eutanazją 17-latka opublikowała w sieci wpis, za pomocą którego poinformowała o swojej decyzji. Co więcej, poprosiła ich, by ci nie próbowali jej przekonywać do zmiany zdania. Noa nie miała żadnych wątpliwości co do tego, że ten krok jest dla niej najlepszy.

- W ciągu dziesięciu dni umrę. Po latach walki jestem wyczerpana. Od jakiegoś czasu nie jem i nie piję; po wielu dyskusjach i ocenach zdecydowano, żeby pozwolić mi odejść, bo moje cierpienie jest nie do zniesienia. To moja decyzja i jest ostateczna - napisała.

W niedzielę nastolatka zmarła. Dostała zgodę na śmierć przez nie przyjmowanie pokarmów ani napojów. Okropny koniec życia Noi wywołał ogromne poruszenie, zwłaszcza wśród przedstawicieli Kościoła.

- Śmierć Noi jest wielką porażką dla każdego społeczeństwa obywatelskiego i dla ludzkości - oświadczyła Papieska Akademia Życia. 

Taka tragedia z pewnością powinna być przestrogą dla wszystkich osób. Być może gdyby ktoś wcześniej zwrócił uwagę na problemy dziewczyny, dziś nadal byłaby żywa.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Socha poznała męża jako szesnastolatka. Dzisiaj może być dumny, gwiazda pochwaliła się największym szczęściem (zdjęcie)
  4. Ola Kwaśniewska jest najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Wiemy dlaczego
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz

Źródło: msn

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News