Nie żyje młody uczestnik Eurowizji. Tragiczna śmierć

Nie żyje młody uczestnik Eurowizji. Tragiczna śmierć Źródło:

Eurowizja to jeden z najpopularniejszych konkursów o zasięgu globalnym. Uczestnikiem jednej z edycji był Wahagn Margarian. W wieku zaledwie 23 lat uległ tragicznemu wypadkowi, po którym zapadł w śpiączkę. Zmarł po dwóch tygodniach walki. 

Konkurs Piosenki Eurowizji cieszy swoich odbiorców od 1956 r. Nadają go największe krajowe stacje, należące do tzw. Europejskiej Unii Nadawców. Jak się okazuje, organizacja może pochwalić się nie tylko spektakularnymi zmaganiami wokalnymi, ale także organizacją Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Impreza organizowana co roku odbyła się również kilkukrotnie w Polsce. Ostatni raz zdarzyło się to w 2013 r. w Gdańsku i to właśnie tu wystąpił 17-letni wtedy, ormiański tancerz Yerevan Vahagn Margaryan (Wahagn Margarian) tym samym będąc najmłodszym uczestnikiem wszystkich edycji.

Młody uczestnik Eurowizji zapadł w śpiączkę

Do wypadku doszło 6 listopada, kiedy młody Wahagn jechał taksówką wraz ze swoim bratem, jego żoną i dwuletnim dzieckiem. Nastolatek został przewieziony do centrum medycznego w Armenii, niestety w wyniku obrażeń, zapadł w śpiączkę farmakologiczną, z której niestety nie udało się go wybudzić. Rodzina zorganizowała zbiórkę pieniędzy na leczenie tancerza, ale niestety i to nie pomogło w uratowaniu 23-latka. Jak podaje rzecznik prasowy szpitala w Heratsi, nastolatek zmarł w szpitalu 20 listopada w godzinach porannych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Eurowizja i życie prywatne

Wahagn Margarian urodził się 5 września 1996 r.w Armenii. W wieku 14 lat wstąpił do Państwowej Wyższej Szkoły Tańca w Erywaniu, gdzie uczył się tańca ludowego. Następnie w 2010 r. przeniósł się do wydziału baletu, gdzie uczył się u największych profesjonalistów. Jego występ w Konkursie Eurowizji dla Młodych Talentów był debiutem zarówno dla niego, jak i dla całej Armenii, gdzie trafił do ścisłego finału imprezy.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Właśnie ujawniono skandaliczne oszustwo Morawieckiego! Premier jest skończony
  2. Wstrząsająca przyczyna śmierci Andrzeja Gmitruka. Rodzina wydała szokujące oświadczenie
  3. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Następny artykuł