Wielki przekręt w czasie Eurowizji Junior! Chodzi o głosowanie online, które dało zwycięstwo Viki Gabor

Wielki przekręt w czasie Eurowizji Junior! Chodzi o głosowanie online, które dało zwycięstwo Viki Gabor Źródło: youtube/Junior Eurovision Song Contest

Eurowizja Junior zakończyła się po raz pierwszy w historii drugim z rzędu zwycięstwem tego samego kraju. Teraz okazuje się, że w trakcie głosowania doszło do przekrętu.

Eurowizja Junior zakończyła się zwycięstwem Polki, Viki Gabor. Nastoletnia gwiazda wygrała miażdżącą przewagą głosów. Teraz wyszło na jaw, że w trakcie głosowania próbowano wpłynąć na jego wynik.

Eurowizja Junior wygrana przez Viki Gabor

Zwycięstwo Viki Gabor odbiło się szerokim echem w mediach. Mało kto spodziewał się, że Polska drugi raz wygra konkurs, choć wiadomo było, że mamy mocną kandydatkę. Gdy tylko ogłoszono wyniki, zaczęły spływać gratulacje dla 12-latki nie tylko z całego kraju, ale i ze świata. Gratulowali zarówno fani, jak i oficjele, między innymi Andrzej Duda.

Głównym rywalem Polki była kandydatka z Hiszpanii, którą typowano jako jedną z faworytek konkursu. Faktycznie, Melani Garcia Gaspar dała fantastyczny popis na scenie, ale publiczność oddała więcej głosów na Polskę. Wielu Hiszpanów nie mogło się pogodzić z tym, że mogą przegrać konkurs. Próbowali więc wpłynąć w nieuczciwy sposób na wyniki głosowania.

Nieudane próby wpłynięcia na wyniki głosowania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według dziennika Levante, hiszpańscy internauci mieli namawiać do korzystania w przeglądarkach z trybu incognito oraz VPN, które zmieniały lokalizację na inny kraj, i głosowania na ich kandydatkę. Ponadto zaczęły pojawiać się poradniki, jak zagłosować, aby zwiększyć szansę Hiszpanii, a zmniejszyć ewentualną przewagę jej głównych rywalek. Namawiano do głosowania na trzy, zamiast pięciu krajów i do oddawania głosów na reprezentantów, którzy i tak nie mieli szans na podium. Zastrzegano także, aby pod żadnym względem nie głosować na Viki Gabor. Wszystko to było okropnym przekrętem, który jednak na szczęście nie przyniósł oczekiwanych efektów.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono prawdę na temat pochodzenia Viki Gabor. 12-latka spotkała się z lawiną hejtu
2.
Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Mimo takich praktyk, Viki Gabor wygrała konkurs piosenki Eurowizja Junior. Różnica między nią a drugim miejscem była miażdżąca, bo 12-letnia polka zdobyła 568 tysięcy głosów, czyli ponad 200 tysięcy więcej niż konkurentka z Hiszpanii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa w szpitalu
  2. Zaszedł ją od tyłu, w półmroku myślał że to żona, a nie córka. Było już za późno, kiedy się zorientował
  3. Daniel Olbrychski i Maryla Rodowicz stracili wspólne dziecko w strasznych dla każdego rodzica okolicznościach. Mało znane fakty z życia gwiazdy
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News