Eurowizja Junior 2019: Gdzie odbędzie się show?

Eurowizja Junior 2019: Gdzie odbędzie się show? Źródło: screen Junior Eurovision Song Contest

Eurowizja junior 2019 będzie dla Polaków wielkim wydarzeniem. Będzie to bowiem pierwsza edycja konkursu dla muzycznie uzdolnionych nastolatków, która zostanie zorganizowana w naszym kraju. 

Eurowizja junior 2019 odbędzie się w Polsce, a za organizację wydarzenia odpowie Telewizja Polska. Informacje o takim stanie rzeczy potwierdził dyrektor dziecięcej wersji "Eurowizji" Noel Curran.

Eurowizja junior 2019 - wszystko co musicie wiedzieć

- To prawda, TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, jeżeli chodzi o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie - powiedział Curran cytowany przez serwis Eurowizja.org.

Eurowizja junior 2019 w Polsce

Dla naszego kraju to kolejne wielkie wyróżnienie. Owszem skala wydarzenia nie ma porównania z rozmachem oryginalnej Eurowizji, jednak wybicie się młodych talentów na skalę europejską prędzej czy później musi zostać docenione w branży muzycznej. - Cały czas zastanawiamy się, jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę, dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie - powiedział dyrektor Curran.

Eurowizja junior 2019 gdzie

Po ubiegłorocznym zwycięstwie Roksany Węgiel większość Polaków po raz pierwszy dowiedziała się o Eurowizji w wersji "junior". Władze wydarzenia poinformowały również w jakim mieście odbędzie się konkurs. Eurowizja junior 2019, jak wynika z wypowiedzi dyrektora wydarzenia, odbędzie się w Krakowie. - Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że na pewno będę tam obecny - dodał w rozmowie z serwisem Eurowizja.org. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Eurowizja junior 2019 kiedy

Na ten moment nie jest znany termin Eurowizji junior w Polsce. Sprawa będzie przedmiotem ustaleń dyrektora wydarzenia z TVP i władzami Krakowa. Poprzedni finał odbył się w Mińsku jesienią. Zwyciężyła w nim Roksana Węgiel, zostając 16. laureatem edycji konkursu.

Eurowizja junior 2019 bilety

Z racji dopiero co potwierdzonego miasta-gospodarza Eurowizji "dla młodych" nie pojawiły się w sieci informacje o biletach na wydarzenie. Fanom muzyki i konwencji konkursu pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyszukiwać w sieci coraz nowszych informacji. Polska po raz pierwszy zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. TVP prowadziła dwie edycje w latach 2003-2004, ale z racji niepowodzeń zrezygnowała z imprezy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Michał Szpak OFC. Wszystkim umyka ta odsłona gwiazdora!
  2. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Dom Agnieszki Chylińskiej to pałac!
  3. Dawid Kwiatkowski jest młodziutki. Czy ma dziewczynę?
  4. Disco Polo Top Girl: Artystki pokonają w końcu Zenka?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News