Wyrzucili go z TVP na bruk. Powodem napis podczas Eurowizji Junior 2019

Wyrzucili go z TVP na bruk. Powodem napis podczas Eurowizji Junior 2019 Źródło: youtube.com/Junior Eurovision Song Contest

Eurowizja Junior doprowadziła jednego z pracowników TVP do bezrobocia. Jacek Kurski, prezes stacji, był widocznie niezadowolony z oprawy graficznej show, która mogła wprawić wielu widzów w konsternację. Szef telewizji skomentował swoją decyzję i powiedział, co sądzi o realizacji widowiska, które miało miejsce w Gliwicach.

Eurowizja Junior była dla TVP wyjątkowo ważnym wydarzeniem. Konkurs piosenki był transmitowany z Gliwic na cały świat i wszystko miało być dopięte na ostatni guzik. Tak się jednak nie stało i w trakcie realizacji show doszło do pomyłki, która doprowadziła do zwolnienia jednego z pracowników stacji. Wszystko przez napis, który rzekomo oburzył prezesa telewizji.

Eurowizja Junior wzbudziła kontrowersje. Pracownik TVP stracił pracę

Powodem, dla którego jeden z realizatorów show pożegnał się ze stanowiskiem miała być oprawa graficzna wydarzenia. Zamiast napisu "Gliwice - Poland 2019", przez długi czas w telewizji można było zauważyć "Gliwice - Silesia 2019". Z racji tego, że była to poważna usterka, Jacek Kurski postanowił nie okazywać litości autorom pomyłki i wypowiedział im umowy z telewizją.

- Osobę na kierowniczym stanowisku, zresztą z bardzo wysokimi referencjami, która na coś takiego się zgodziła, pożegnałem i natychmiast zarządziłem zmianę. Nie wszędzie było to już niestety możliwe. - mówi były poseł Prawa i Sprawiedliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kurski zadowolony z show

Mimo że w TVP pojawiła się tak duża pomyłka, to Jacek Kurski uważa, że realizację konkursu trzeba uznać za udaną i dopisać ją do listy sukcesów telewizji publicznej za czasów jego prezesury.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie

2. TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

- Łyżka dziegciu w beczce miodu widać musi być zawsze, ale to nie zmienia mojej radości, że się udało. Radości tym większej, że zbudowaliśmy to od początku do końca. Tu nie było nic: przez 11 lat, decyzją moich poprzedników, nie było Polski w tym konkursie, nie było tradycji, formatu, nawyku widzów. Jedną z pierwszych moich decyzji w 2016 roku był powrót do Eurowizji dziecięcej, w 2018 roku wygraliśmy ten konkurs - mówi Kurski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lidlu sprzedają mięso za grosze, a w Biedronce tanie sery i słodycze. Najnowsze promocje zwalają z nóg
  2. W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy
  3. Socha pokazała zdjęcie małego syna, którego ma z Wiśniewskim. Wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"
  5. ZUS w 2020 roku zabierze ci fortunę. Składki zjedzą ci sporą część pensji

Źródło: Plejada

Następny artykuł