Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2020? TVP podało ważne szczegóły, czekają nas wielkie emocje

Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2020? TVP podało ważne szczegóły, czekają nas wielkie emocje Źródło: Wikimedia Commons/Yaroslav Dorn

Eurowizja 2020 już za pasem, Polacy zaczynają się zastanawiać, kto będzie reprezentował nasz kraj na konkursie. Telewizja Polska opublikowała komunikat z ważnymi szczegółami.

Eurowizja 2020 wzbudza wielkie emocje wśród Polaków. Wiele osób po spektakularnym sukcesie Roksany Węgiel i Viki Gabor w konkursach dla juniorów, chciałoby, aby podobny sukces udało się powtorzyć w "dorosłej" edycji konkursu. Podano ważne informacje w kwestii reprezentantów Polski na najbliższej Eurowizji.

Eurowizja 2020 już niedługo, zostało mało czasu na wybór kandydata

Tegoroczna edycja odbędzie się w Rotterdamie (Holandia) i jej termin przewidziano na maj. Oznacza to, że kandydat Polski musi być wybrany w czasie krótszym niż pięć miesięcy. Wiadomo już, w jaki sposób będą wyłaniani kandydaci. TVP opublikowała informacje o tym, jak będzie przebiegał proces wyboru reprezentanta.

Wszystko rozstrzygnie się w trzech etapach. Najpierw artyści muszą wysyłać zgłoszenia, na podstawie których wyłoni się potencjalnych kandydatów, którzy przejdą do drugiego etapu. Zgłosić mogą się tylko osoby, które ukończyły 16 rok życia i mają obywatelstwo polskie lub mieszkają w Polsce na stałe. Następnie wyłonieni w ten sposób muzycy, wezmą udział w programie, który podzielono na trzy odcinki.

W podobny sposób została wybrana Viki Gabor

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przez trzy odcinki ma zostać przeprowadzony kolejny "odsiew" zgłoszonych. W jego wyniku mają zostać wybrani finaliści, którzy wezmą udział wydarzeniu, które wyłoni ostatecznego kandydata na konkurs Eurowizja 2020. Co ciekawe, producenci zastrzegli, że mogą przyznać komuś "złoty bilet", który da miejsce w finale niezależnie od głosów widzów. W samym finale uczestnicy będą musieli wykonać jeden cover i jeden autorski utwór.

Dzisiaj grzeje: 1. Sylwester TVN: Skandaliczna wypowiedz Marcina Prokopa. Znany dziennikarz może mieć kłopoty
2. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Taka formula rozstrzygnięcia budzi pewne wśtpliwości. Niektórzy sądzą, że polskie gwiazdy "nie zniżą się" do poziomu castingów, bo mają już ugruntowaną pozycję na scenie. Z drugiej strony, dokładnie w ten sam sposób wybrano Viki Gabor, która osiągnęła wielki sukces. TVP zapewne liczy, że podobna metoda w przypadku Eurowizji 2020 sprawdzi się równie dobrze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  2. Jak polscy sportowcy spędzali sylwestra? Lewandowscy znów zachwycają, zjawiskowa Radwańska (ZDJĘCIA)
  3. Tragiczne informacje z polskiego miasta. Syn zabił własną matkę, gdy zrozumiał, co zrobił, podjął dramatyczną decyzję
  4. Jest piękniejsza od Marceliny. Zawadzka pochwaliła się siostrą, są zdjęcia ze ślubu
  5. Dramatyczne sceny w TVN. Trafili do szpitala, zakleszczył się w 18-latce podczas stosunku

Źródło: Party

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News