Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji? Wybór nie był łatwy

Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji? Wybór nie był łatwy Źródło: youtube.com/TuliaVEVO

Eurowizja 2019 - Polska ma w tym roku ciekawe kandydatki! Jak wyglądała droga reprezentantek Polski na Eurowizję 2019? Sprawdzamy kogo musiały pokonać aby zostać wytypowane na przedstawicielki Polski!

Eurowizja 2019 - Polska jest w tym roku reprezentowana przez alternatywny, folkowy zespół. Aby zostać przedstawicielami Polski, zespół musiał pokonać mocną konkurencję! 

Eurowizja 2019 - reprezentant Polski to Tulia! Jak wyglądały preselekcje?

W tym roku bardzo wiele zespołów i solistów chciało reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji - pokazuje to nie tylko rosnącą rangę tego konkursu, ale też rosnący poziom polskiej sceny muzycznej. Kandydatów było tak wielu, że TVP musiała przeprowadzić wewnętrzne eliminacje w ramach których wyłoniła zespół Tulia jako reprezentantki Polski na Eurowizji 2019. Oto niektórzy z artystów, których pokonał ten zespół w polskich eliminacjach:

 1. Ian Rooth z piosenką Flying
 2. Szymon Wydra i Carpe Diem z piosenką Higher Aims
 3. Cloide z piosenką Devil in Disguise
 4. Kamil Krupicz z piosenką Breaking
 5. Martino i Alan Cyprysiak z piosenką Tuscany
 6. Pvris z piosenką Eyelids
 7. Nevedon z piosenką One by One

Eurowizja 2019 - bukmacherzy, typowania

Niestety, nawet pomimo mocno zaciśniętych kciuków wszystkich fanów w Polsce, bukmacherzy są nieubłagani i nie dają reprezentantkom naszego kraju dużych szans na wygraną. Jeśli jednak się grubo pomylą i Tulia jednak wygra konkurs piosenki, każdy wierny fan może bardzo się wzbogacić - za każdą złotówkę postawioną na zespół otrzymamy aż 100 zł!

Kto za to ma według zakładów największe szanse na wygraną? Na pierwszym miejscu stawiają oni reprezentację Holandii z piosenką Arcade. Duncan Laurence ma aż 21% szans na wygraną, więc wypłata za poprawne obstawienie jego wygranej nie jest duża - waha się w okolicach 2.75-3.25 zł za postawioną złotówkę. Na drugim miejscu jest Sergey Lazarev z 12% szans na wygraną, a czołową trójkę (przynajmniej według bukmacherów) zamyka Szwed John Lundvik, który ma 10% szans na zajęcie pierwszego miejsca. Należy jednak pamiętać, że są to tylko typowania i wiele może się zmienić!

Eurowizja 2019 - polska piosenka na Spotify

Inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o najpopularniejsze piosenki w serwisie streamingowym Spotify. Tam niekwestionowanym królem jest reprezentacja Włoch, której piosenka ma prawie 45 milionów odtworzeń. Druga piosenka ma ponad trzy razy mniej odtworzeń - jest to Too Late for Love reprezentacji Szwecji. Trzecie Miejsce zajmuje Holandia, której Arcade ma prawie 10 milionów odsłuchań. Tulia jest dopiero na 26 miejscu z 372 tysiącami wyświetleń.

Zespół Tulia nie przejmuje się zbytnio tymi przewidywaniami i chce robić swoje: 

- Często osoby uznane mówią, że w Polsce jest oczywiście wielu artystów tworzących świetną muzykę, na przykład alternatywną – która w naszym odczuciu przeszła w ostatnich latach do mainstreamu – zaś my łączymy jedno i drugie plus mamy ten naddatek w postaci wpływów folkowych, dlatego nasz udział w Eurowizji ma sens. To połączenie tradycji i współczesności i jeżeli w tym konkursie każdy kraj ma zaprezentować to, co najbardziej interesujące, to jesteśmy na właściwym miejscu we właściwym czasie – to najczęściej słyszymy od osób z branży - mówią w wywiadzie z viva.pl

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Kim jest Aleksander Chmielewski? Młody aktor ma słynnych rodziców
 2. Trzeci odcinek Gry o Tron to mistrzostwo! Najlepszy w historii serialu? (Spoilery)
 3. Paszport Polsatu - kiedyś rozdawali je za darmo. Dziś kosztują majątek
 4. Kim jest Albert DePrisco? Wdowa po Patricku Swayze'm spędzi z nim życie
 5. Dzień Unii Europejskiej w szkole i przedszkolu - scenariusze i przykłady zabaw
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News