Gdzie odbywa się Eurowizja 2019? Polska wysyła mocnego kandydata

Gdzie odbywa się Eurowizja 2019? Polska wysyła mocnego kandydata Źródło: youtube/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2019, choć długo była oczekiwana przez fanów międzynarodowego brzmienia, wreszcie nadeszła. Największe muzyczne wydarzenie roku się zaczyna. Gdzie i kiedy odbywa się show? Kto wystąpi? Kim są reprezentantki naszego kraju?

Eurowizja 2019 będzie 64. edycją najpopularniejszego muzycznego wydarzenia w Europie. Najbardziej zagorzali fani zapewne już na konkurs przyjechali, a Ci, którzy zostaną w domach przed telewizorami, już nie mogą się doczekać dopingowania swoich ulubieńców. Eurowizyjne szaleństwo zaczyna ogarniać europejczyków, w naszym kraju atmosfera jest równie gorąca.

Eurowizja 2019 - kiedy?

Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w 1956 roku. Spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów, dzięki czemu doczekał się kontynuacji. Z roku na rok zainteresowanych przybywało, a do konkursu zgłaszało się coraz więcej reprezentantów. Muzyczna impreza, której celem jest wyłonienie laureata, wykonawcy najciekawszego utworu spośród reprezentantów europejskich krajów z czasem stała się wielkim widowiskiem o kolosalnym budżecie emitowana do państw na całym świecie.

Wśród najpopularniejszych zwycięzców konkursu nie sposób nie wymienić szwedzkiego zespołu ABBA oraz słynnej wokalistki Celine Dion reprezentującej Szwajcarię. W najnowszej historii imprezy warto odnotować takie nazwiska jak Alexander Rybak z Norwegii, Lena Meyer-Landrut z Niemiec oraz kontrowersyjna Conchita Wurst reprezentująca Austrię.

W tym roku finał Eurowizji odbędzie się w Centrum Konferencyjnym w Tel Awiwie, w Izraelu. Półfinały rozpoczynają się 14 maja, a wielki finał konkursu odbywa się w sobotę 18 maja około godziny 21:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Eurowizja 2019: kandydaci. Kto z Polski?

W tym roku w finale konkursu udział bierze 26 kandydatów. Wcześniej odbywają się dwa półfinały, w pierwszym mierzy się ze sobą 17 krajów, w drugim 18. 15 reprezentantów nie przejdzie tego etapu, a pozostałych 20 zmierzy się ze sobą podczas wielkiego finału. Do państw awansujących z półfinałów dołączy gospodarz (Izrael) oraz tak zwana "wielka piątka" czyli Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania.

Polskę z piosenką "Fire of love" (Pali się) reprezentować będzie zespół Tulia. Polski żeński zespół wokalny charakteryzujący się folkowym brzmieniem dał się poznać szerzej opinii publicznej wygrywając konkurs Premier na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Oryginalna formacja szturmem wdarła się do polskiego przemysłu muzycznego, zyskując ogromną rzeszę fanów. Ich ciężka praca i talent zostały docenione nagrodą Fryderyka w kategorii "fonograficzny debiut roku"

Eurowizja 2019 Francja

W tym roku, podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, z pewnością nie zabraknie kontrowersji. Z dnia na dzień w mediach coraz goręcej robi się w związku z reprezentantem Francji - Bilalem Hassanim. Z pochodzenia Marokańczyk, 20 latek jest ikoną LGBT wśród francuskiej młodzieży. Zadeklarowany homoseksualista, piosenkarz i youtuber słynie przede wszystkim z eksperymentowania z garderobą i wyglądem. Wschodząca gwiazda wykona utwór "Roi" i otwarcie deklaruje walkę o zwycięstwo. Mamy nadzieję że, Tulia pokrzyżuje artyście te plany.

Wśród kandydatów do zwycięstwa w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji warto wymienić także Kobiego Marimiego z Izraela, niemieckie Sisters oraz Michaela Rice'a z Wielkiej Brytanii. Pełna lista kandydatów na oficjalnej stronie konkursu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto wystąpi na Off Festivalu? Pojawiają się pierwsze nazwiska
  2. Kto wystąpi na Open'er Festival 2019? Lista artystów
  3. Kiedy Orange Warsaw Festival 2019? Najważniejsze informacje
  4. Ile kosztują bilety na Orange Warsaw Festival 2019? Ceny zwalają z nóg
  5. Ile kosztują bilety na Open'er Festival? Ceny karnetów i VIP tickets
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News