Już nie ma miejsca na domysły. Zapadła ostateczna decyzja ws. Eurowizji 2020

Już nie ma miejsca na domysły. Zapadła ostateczna decyzja ws. Eurowizji 2020 Źródło: youtube Ron K.

Eurowizja to europejski konkurs piosenki, który co roku wzbudza wielkie emocje. W tym roku w związku z wybuchem epidemii koronawirusa organizatorzy musieli podjąć ważną decyzję i właśnie ją ogłosili. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Eurowizja to konkurs, który gromadził przed telewizorami widzów w całej Europie, którzy chętnie kibicowali swoim reprezentantom. W tym roku jednak sprawy będą się miały zupełnie inaczej.

Eurowizja to impreza na ogromną skalę

Eurowizja należy to przedsięwzięć, które angażują naprawdę olbrzymią ilość osób. Nie tylko tych, których możemy zobaczyć już podczas transmisji całej imprezy, ale przede wszystkim zupełnie niewidoczną obsługę techniczną. Organizacja tak wielkiej imprezy, która nadawana jest do większości europejskich domów, wymaga zaangażowania odpowiednich środków.

W tym roku spekulowano na temat tego, czy w związku z epidemią niebezpiecznego koronawirusa konkurs w ogóle się odbędzie. Organizatorzy wydali właśnie oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jest to ważne ogłoszenie szczególnie dla Alicji Szemplińskiej, która miała reprezentować Polskę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Eurowizja 2020 miała odbyć się w Rotterdamie

Oficjalnie potwierdzono, że konkurs Eurowizja 2020 w tym roku się nie odbędzie. Na profilu na Facebooku oraz na Twitterze organizatorzy wstawili obszerny wpis wyjaśniający decyzję, która jednak w obliczu istniejącego zagrożenia nikogo nie dziwi. Powodem odwołania konkursu jest wirus COVID-19 i chociaż rozważano różne inne opcje przeprowadzenia konkursu, zdecydowano się na takie rozwiązanie. Podkreślono, że ryzyko rozprzestrzenienia się choroby jest zbyt duże i ponadto ograniczenia wprowadzone przez holenderski rząd znacznie, jak nie całkowicie, ograniczają możliwość organizacji Eurowizji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Dziewczyna polizała deskę w publicznej toalecie. Blogerka uznała, że jest „zbyt piękna i bogata”, by się zarazić

Trwają dalsze rozmowy

Eurowizja odbywała się nieprzerwanie od 1956 roku. Organizatorzy zaznaczyli, że chcą, aby edycja przewidziana na 2021 odbyła się w Rotterdamie, tak jak było to zaplanowane w tym roku. Rozmowy związane z wydarzeniem nadal trwają i bieżące ustalenia dostosowywane są do różnych możliwych scenariuszy. W opublikowanym poście podkreślono, że najważniejsze na ten moment dla wszystkich Europejczyków powinno być opanowanie szerzącej się pandemii wirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pacjent zero już dziś zostanie wypisany ze szpitala. Mężczyzna jest już w pełni zdrowy 
  2. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  3. Kierowca wziął pod swój dach bezdomnego kota. Niesamowite, jak kilka dni później zwierzak się "odwdzięczył"
  4. Największa wpadka TVN, jak mogli puścić coś podobnego? Widzowie nigdy jej nie zapomną
  5. Mężczyzna miał minutę, żeby zrobić dowolne darmowe zakupy. Nie mieści się w głowie, jak się zachował
  6. Uważajcie, po badaniach w laboratorium Lidl pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Nie jedzcie go

Źródło: facebook/Eurovision Song Contest

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News