Afrykańscy imigranci znów dali o sobie znać w Eurotunelu. Tym razem w nocy z niedzieli na poniedziałek zablokowali przejazd z Francji do Wielkiej Brytanii. Mimo, iż sytuację dało się szybko opanować, to całe przedsięwzięcie spotkało się z krytyką amerykańskich mediów.

Dziennikarze NYT oskarżają Francję i Wlk. Brytanię o brutalność w postępowaniu wobec uchodźców. Dziennik wyraźnie apeluje o „ludzkie postępowanie z imigrantami” i szczególną uwagę zwraca na sąsiadujące z Eurotnelem miasto Calais.

Znajduje się tam obóz, w którym przebywa 3 tysiące imigrantów. Według relacji NYT ludzie są tam bez dostępu do węzłów sanitarnych, a pilnujące ich służby stosują wobec nich przemoc.

Amerykanie zwracają jeszcze uwagę na fakt, że Grecja i Włochy mimo swoich trudności finansowych w przeciwieństwie do bogatych Francji i Wielkiej Brytanii przyjęły już około 180 tys. obcokrajowców.

Pomysł dwójki mocarstw o odsyłaniu imigrantów do ich krajów NYT skomentował jednoznacznie: „żadne z podjętych działań nie stanowi odpowiedzi na obecny kryzys humanitarny”.

Na Youtube zostało umieszczone już nagranie ze szturmu imigrantów na Eurotunel.
https://www.youtube.com/watch?v=_lOdB4M3VsM
Polub pikio.pl by być na bieżąco!

...

Zobacz również