Calais imigranci
Wiadomości Pikio - 4 Sierpnia 2015

Eurotunel zablokowany przez imigrantów. Ameryka oburzona

Afrykańscy imigranci znów dali o sobie znać w Eurotunelu. Tym razem w nocy z niedzieli na poniedziałek zablokowali przejazd z Francji do Wielkiej Brytanii. Mimo, iż sytuację dało się szybko opanować, to całe przedsięwzięcie spotkało się z krytyką amerykańskich mediów.

Dziennikarze NYT oskarżają Francję i Wlk. Brytanię o brutalność w postępowaniu wobec uchodźców. Dziennik wyraźnie apeluje o "ludzkie postępowanie z imigrantami" i szczególną uwagę zwraca na sąsiadujące z Eurotnelem miasto Calais. Znajduje się tam obóz, w którym przebywa 3 tysiące imigrantów. Według relacji NYT ludzie są tam bez dostępu do węzłów sanitarnych, a pilnujące ich służby stosują wobec nich przemoc. Amerykanie zwracają jeszcze uwagę na fakt, że Grecja i Włochy mimo swoich trudności finansowych w przeciwieństwie do bogatych Francji i Wielkiej Brytanii przyjęły już około 180 tys. obcokrajowców. Pomysł dwójki mocarstw o odsyłaniu imigrantów do ich krajów NYT skomentował jednoznacznie: "żadne z podjętych działań nie stanowi odpowiedzi na obecny kryzys humanitarny". Na Youtube zostało umieszczone już nagranie ze szturmu imigrantów na Eurotunel. https://www.youtube.com/watch?v=_lOdB4M3VsMPolub pikio.pl by być na bieżąco!
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News