Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a informacja ta zdecydowanie ucieszyła polityków PiS. Entuzjazm poniósł niektórych za daleko. Europoseł Stanisław Ożóg powtarza za memami zmyślone informacje o babci Donalda Trumpa.

Stanisław Ożóg ucieszył się i przekonuje, że nadchodzi czas polepszenia relacji Polski i USA. Powołał się na korzenie Donalda Trumpa, którego babcia rzekomo miała być Polką. Problem polega na tym, że to bujda.

– Donald Trump wielokrotnie mówił, że szanuje i ceni Naród Polski. Warto też pamiętać, że ma on polskie korzenie, bo jego babcia była lwowianką i Polką. Z tego, co wiem, nigdy się tych korzeni nie wypierał – powiedział Ożóg w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Trump faktycznie ma korzenie europejskie, aczkolwiek ani z Lwowem, ani z Polską nie jest powiązany. Babcie prezydenta USA pochodziły ze Szkocji (Mary MacLeod) oraz z Niemiec (Elisabeth Crist).

Najprawdopodobniej Ożóg znalazł te zmyślone informacje przeglądając memy, w których napisano, że babcia Trumpa nazywała się Elżbieta Jankowska i brała udział w obronie Lwowa. Trump miał obiecać jej, że kiedyś odzyska Lwów i przyłączy go do Polski.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również

Zobacz również