Jak zauważył portal „Polskie Piekiełko”, jeden z europosłów partii KORWiN zatrudnił na stanowisko asystenta akredytowanego żonę swojego kolegi, Przemysława Wiplera. 

Małgorzata Wipler, żona polityka KORWiN-y Przemysława Wiplera, została zatrudniona przez partyjnego kolegę męża na stanowisko asystenta akredytowanego. Jak szacuje PP, żona Wiplera może liczyć na tej posadzie nawet na 17 tysięcy złotych miesięcznie. Portal przypomina również sakrastycznie jedno z głównych haseł Janusza Korwin-Mikkego, który wielokrotnie powtarzał w przeszłości, że „nie należy zmieniać świnie przy korycie, tylko zlikwidować koryto”.

fot. europarl.europa.eu
fot. europarl.europa.eu

Sprawę w partii KORWiN skomentował inny członek tej formacji, Artur Kalbarczyk, który publicznie oświadczył, że Przemysław Wipler próbuje zastraszać swoich kolegów partyjnych, którzy próbują się dowiedzieć o co chodzi z zatrudnieniem jego żony.

 – Czyli narzuca się pytanie; czy żona kolegi Wiplera która pracuje jako asystent to nepotyzm? Moim zdaniem… Tak, to jest nepotyzm, ja nie mam wątpliwości w tej kwestii. Vice prezydent partii nigdy nie powinien zatrudniać członków swojej najbliższej rodziny na stanowiskach partyjnych… nigdy. Głównie dlatego, żeby nie zostać oskarżonym o … nepotyzm. My jesteśmy partią która powinna, walczyć z nepotyzmem, historia z PSL-em i listą szwagrów zatrudnionych w urzędach jest długa. Polska tego nie potrzebuje – napisał Kalbarczyk.

 – To, że kolega Wipler traktuje całą sprawę jak; “to nie twój biznes” dyskwalifikuje go jak osobę kompetentną i wiarygodną. Fakt, że kolega Wipler próbuje zastraszać członków partii, którzy zadają słuszne pytanie w tej sprawie znaczy, że jest zwykłym tchórzem i nie potrafi podjąć dyskusji – dodaje polityk KORWiN-y.

AKTUALIZACJA: 

Przepraszamy posła Wiplera za brak weryfikacji artykułu przez naszego dziennikarza. Autor tekstu nie skontaktował się, aby potwierdzić informacje o cytatach Artura Kalbarczyka, które są opisane w artykule. Artur Kalbarczyk nie jest członkiem partii KORWiN i zgodnie z informacjami uzyskanymi przez nas od Przemysława Wiplera, ma powody osobiste, by szkalować posła w internecie.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: pp / artur kalbarczyk na fb / europarl.europa.eu

...

Zobacz również