Europejskie kraje pójdą w ślady Trumpa? Są już pierwsze zapowiedzi

Europejskie kraje pójdą w ślady Trumpa? Są już pierwsze zapowiedzi Źródło: fot. flickr / Marc Nozell / google maps

Mimo, że dekret prezydenta USA dotyczący zakazu wjazdu obywatelom niektórych krajów muzułmańskich wywołał spore kontrowersje, w Europie pojawiły się środowiska, które chcą naśladować Donalda Trumpa. Pojawiły się już pierwsze zapowiedzi. 

Na cenzurowanym znaleźli się imigranci z takich krajów jak Irak, Iran, Syria, Liban, Jemen, Sudan, Libia, Somalia – obywatele tych krajów nie mają co liczyć na dostanie wizy i wjazdu do USA. Wyjątkiem będą przedstawiciele mniejszości religijnych tj. chrześcijanie.

Dekret Donalda Trumpa wywołał spore kontrowersje nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i na całym świecie. Naturalnie muzułmańskie kraje wyraziły oburzenie, ale też niektórzy europejscy politycy są oburzeni decyzją prezydenta USA.

Znaleźli się jednak politycy, którzy chcą pójść w ślady Trumpa i również zakazać wjazdu muzułmanom do swoich krajów.

Wśród polityków i środowisk, które chcą wprowadzić podobne regulacje na granicach swoich państwo co prezydent Stanów Zjednoczonych znalazł się m.in. francuski Front Narodowy. Wiceszef tej formacji zapowiedział, że jedną z pierwszych decyzji po ewentualnej wygranej w zbliżających się wyborach będzie zamknięcie granic dla muzułmanów z niektórych krajów.

W podobnym tonie wypowiadają się liderzy holenderskiej opozycji, która od dłuższego czasu prowadzi we wszystkich badaniach poparcia partii politycznych w kontekście zbliżających się wyborów.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News