Europejski kraj zwołał gabinet wojenny! Będą ATAKOWAĆ

Europejski kraj zwołał gabinet wojenny! Będą ATAKOWAĆ

Coraz goręcej w tym europejskim kraju. Z dnia na dzień sytuacja jest coraz bardziej napięta, a odliczanie do wojny trwa. Rebelianci nie są w stanie nawet dogadać się między sobą, czym prowokują władze centralne do odesłania wojsk. Lada chwila w ich stronę może wyruszyć uzbrojona po zęby armia, co doprowadzi do bratobójczego konfliktu.

Życie na wschodzie Ukrainy to już prawdziwy sport ekstremalny. Powołana do życia Ługańska Republika Ludowa i siostrzana do niej Doniecka Republika Ludowa to terytoria zapalne. Jeśli dojdzie bowiem do kolejnej krwawej wojny domowej na Ukrainie, będą to właśnie te terytoria. Niestety, wszystko wskazuje na to, że niewiele dzieli nas od tego, by za naszymi granicami doszło do potwornego rozlewu krwi. Okazuje się bowiem, że w Ługańsku, samozwańczej stolicy samozwańczej republiki doszło do groźnych tarć między władzami tego terytorium. Ihor Kornet jeszcze tydzień temu był szefem tamtejszego "Ministerstwa Spraw Wewnętrznych". Został jednak odsunięty ze stanowiska, czym odpłacił się Ihorowi Płotnickiemu "prezydentowi" tej republiki zbrojnym zajęciem Ługańska. Obaj pokłócić się mieli o wpływy z przemytu, które dają im ogromne zyski.

Sytuacja? Gorzej niż źle

Obecni na miejscu obserwatorzy Specjalnej Misji Monitoringowej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie podają, że sytuacja w mieście jest naprawdę ciężka. Przeorana wojną wschodnia parcela Ukrainy wygląda bowiem jak państwo w stanie rozkładu. W Ługańsku nie ma dostępu do mediów - nie działa ani radio, ani telewizja. Na ulicach panoszą się za to uzbrojone i agresywne bojówki w transporterach opancerzonych. Co na to uzurpator tamtejszych ziem, Płotnicki? Przekonuje, że "próby destabilizacji kraju są skazane na porażkę".

Kijów ma już dosyć

Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy, we wtorek wieczorem zwołał gabinet wojenny Ukrainy. Podczas narady z najwyższymi oficerami wysłuchał ich zdania na temat sytuacji i w drodze debaty podjął decyzję o przygotowaniu ukraińskich wojsk na wszelką ewentualność. - W związku ze zwiększeniem liczby rosyjskich żołnierzy, a także aktywizacją najemników ukraińskie siły zbrojne gotowe są do każdego scenariusza rozwoju wydarzeń w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludności - oświadczył Poroszenko. źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News