Europejski Dzień Seniora obchody
Pexels/Public
Irmina Jach - 20 Października 2020

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Seniora. Życzymy wszystkiego najlepszego

Europejski Dzień Seniora, czyli dzień, w którym składamy życzenia wszystkim osobom w podeszłym wieku, obchodzony jest 20 października. To świetna okazja, by przypomnieć sobie, jak ważną rolę odgrywają przedstawiciele najstarszej grupy społecznej i zwrócić uwagę na problemy, z którymi borykają się na co dzień. Wszystkim seniorom, z okazji ich święta, życzymy wszystkiego najlepszego.

Europejski Dzień Seniora jest dobrym momentem na przemyślenia dotyczące tego, jak wiele zawdzięczamy osobom w podeszłym wieku. To właśnie ich mądrość i doświadczenie życiowe sprawiają, że przyszłe pokolenia mogą uczyć się, inspirować i unikać błędów, patrząc na postępowanie babć, dziadków, cioć i wujków. Złóżcie dziś życzenia wszystkim członkom swojej rodziny, którzy osiągnęli wiek emerytalny. Ten miły gest na pewno sprawi, że poczują się docenieni. Wszystkiego najlepszego!

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Europejski Dzień Seniora obchodzony jest 20 października

Ukochana babcia, która przekazuje wnukom ludową mądrość i umiejętności praktyczne i dziadek, który jest dla wnuka najlepszym nauczycielem i mentorem, to osoby, które wywierają ogromny wpływ na życie każdego człowieka. To dzięki nim kształtują się charaktery i pierwsze doświadczenia najmłodszych. Europejski Dzień Seniora to świetna okazja, by odwiedzić bliskich, którzy osiągnęli wiek podeszły. Z pewnością docenią zainteresowanie i poświęcenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Europejski Dzień Seniora jest również dniem, w którym warto pochylić się nad problemami przedstawicieli najstarszej z grup społecznych. Na świecie żyje obecnie około 600 mln osób, które przekroczyły już 60. rok życia. Wiele z nich boryka się z biedą, wykluczeniem, brakiem godnych warunków do życia, a czasem nawet wykluczeniem przez nienadążanie za szybkim rozwojem świata. Święto, które dziś obchodzimy, to doskonała okazja, żeby wyciągnąć pomocną dłoń do seniorów.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Europejski Dzień Seniora, każdego roku, w wielu miastach jest celebrowany w wyjątkowy sposób. Niestety, pandemia koronawirusa przekreśla wiele inicjatyw, które dotąd motywowały emerytów do działania. To szczególny czas, dlatego warto odwiedzić swoich najbliższych i złożyć im ciepłe życzenia.

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News