Europejski Dzień Parków Wodnych. Kiedy wypada święto i jak się je obchodzi?

Europejski Dzień Parków Wodnych. Kiedy wypada święto i jak się je obchodzi? Źródło: https://www.publicdomainpictures.net/Guy Percival

Europejski Dzień Parków Wodnych może być świetną okazją do wyskoczenia na chwilę poza miasto i pobawienia się z najbliższymi w wodzie. Kiedy obchodzimy ten dzień - i jakich atrakcji możemy się wtedy spodziewać?

Europejski Dzień Parków Wodnych już niedługo. Może to być okazja do spędzenia paru chwil w jednym z najbardziej relaksujących miejsc w okolicach dużych miast - aquaparku. Znajdziemy tam nie tylko zjeżdżalnie i wodne atrakcje, które na pewno zajmą dzieci i zaspokoją wszystkich aktywnych, ale także sauny i salony odnowy biologicznej dla tych nastawionych raczej na stacjonarny wypoczynek.

Europejski Dzień Parków Wodnych - kiedy jest?

Parki wodne to bez wątpienia świetna zabawa dla całej rodziny. Może to być świetny zamiennik krótkiego wypadu nad morze lub jezioro. Przecież na świeżym powietrzu nie zawsze dopisze nam pogoda, a woda w Bałtyku potrafi być lodowata nawet w lecie. Aquaparki za to zapewniają możliwość zabawy w wodzie przez cały rok - przynajmniej te kryte. Niestety, często brakuje czasu na wypad w takie miejsce - w tygodniu większość ludzi pracuje, a weekendy są raczej okazją do stacjonarnego odpoczynku i wielu osobom po prostu nie chce się ruszać z domu i jechać do parku wodnego.

Własnie dlatego obchodzimy Europejski Dzień Parków Wodnych - to świetna okazja do zaplanowania dawno odkładanej wyprawy do wodnego parku rozrywki i sprawienia przyjemności nie tylko pociechom, ale także starszym członkom rodziny - w większych kompleksach każdy znajdzie miejsce dla siebie, czy to będzie sauna, czy basen sportowy.

Europejski Dzień Parków Wodnych - obchody

Wiele osób mogło wcześniej nie słyszeć o Dniu Parków Wodnych - czy w takim razie organizowane są jakieś oficjalne obchody tego dnia? Niestety, raczej nie mamy co liczyć na większe uroczystości. Jeśli jednak tego dnia wybierzemy się do naszego ulubionego aquaparku, powinniśmy zostać przywitani małą zniżką na bilety - to zawsze dodatkowy powód, aby właśnie wtedy spełnić obietnicę, którą daliśmy naszym pociechom już wiele tygodni wcześniej.

Obchody Europejskiego Dnia Parków Wodnych już niedługo mogą nabrać większego rozmachu. Nawet dziś Polska może się pochwalić wieloma miejscami wodnej rozrywki, ale sytuacja niedługo będzie jeszcze lepsza. Pod Warszawą, w miejscowości Mszczonów, buduje się obecnie Park of Poland - największy kompleks parków wodnych w Europie. Na jego terenie powstanie ponad 30 zjeżdżalni, 3500 m² basenów i 10 saun tematycznych o łącznej powierzchni ponad 2500 m². Będzie to istny gigant, który w połączeniu z parkiem wodnym zaoferuje też czterogwiazdkowy hotel, salę eventową i wiele innych atrakcji. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedy jest Dzień Unii Europejskiej? Data święta jest znacząca
  2. Dzień Unii Europejskiej w szkole i przedszkolu - scenariusze i przykłady zabaw
  3. Dzień Pac-Mana 2019. Kiedy jest to święto i jak je obchodzą fani gier komputerowych?
  4. Kiedy Dzień Odnawiania Znajomości? Zadzwoń do dawnego przyjaciela
  5. 5 sposobów na Dzień Matki - jak go obchodzić?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News