W ostatnich dniach daje się odczuć pogorszenie stosunków między prezydentem Francji a Prawem i Sprawiedliwością. W batalię bezpośrednio postanowiła zaangażować się Beata Szydło.

Europa jest regionem stworzonym w oparciu o wartości, relacje oparte na demokracji i swobodach obywatelskich, z którymi Polska obecnie weszła w spór – stwierdził dziś Emmanuel Macron.

Zdaniem Beaty Szydło prezydent Francji przesadził, a tego rodzaju wypowiedzi doprowadzą do rozbicia jedności Unii Europejskiej. Premier twierdzi, że Emmanuel Macron nie ma mandatu, by pouczać polskie władze.

Przypominam Panu Prezydentowi Macronowi, że Polska jest takim samym członkiem UE jak Francja. Mamy takie same prawa jak Francja i inne kraje członkowskie i będziemy z nich korzystać dla dobra Polski i Polaków – oświadczyła premier Beata Szydło.

Podkreśliła, że Polska wcale nie stoi w opozycji do Unii Europejskiej. Premier stwierdziła jednocześnie, że to nie Emmanuel Macron będzie decydował o przyszłości jej kraju.

– Być może jego aroganckie wypowiedzi wynikają z braku doświadczenia i obycia politycznego, co ze zrozumieniem odnotowuję, ale oczekuję, iż szybko nadrobi te braki i będzie w przyszłości bardziej powściągliwy – dodała szefowa polskiego rządu.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również