Takiego wydarzenia w historii polskiej polityki jeszcze nie było. Zdaniem zwolenników opozycji to kolejny zamach na demokrację w naszym kraju.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego poinformowała o wycofaniu się z porozumienia o upowszechnianiu w Polsce orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jego wyroki nie będą tłumaczone już na język polski.

Szanowny Panie Ministrze, uprzejmie informuję, że Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o zakończeniu realizacji postanowień Porozumienia w sprawie tłumaczenia i udostępniania orzeczeń ETPC – napisała w piśmie do Witolda Waszczykowskiego, Julia Przyłębska.

W swoim oświadczeniu prezes Trybunału Konstytucyjnego nie podała żadnego konkretnego powodu takiej decyzji. Przeciwnicy władzy zauważają, że orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nierzadko dotyczą państw, które uważa się za niedemokratyczne.

Według nich celem takiego działania może być chęć ograniczenia Polakom dostępu do informacji. Wielu ekspertów twierdzi, że ta decyzja odsunie nas od europejskiego systemu sprawiedliwości.

Swojego zdziwienia decyzją polskiego Trybunału Konstytucyjnego nie kryją również europejscy politycy. Ich zdaniem jest to wyjątkowo niebezpieczny precedens, który przesuwa nasz kraj w kierunku państwa niedemokratycznego.

źródło: crowdmedia.pl

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła


Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

...

Zobacz również