Europa w szoku. O tym co właśnie zrobił Kaczyński będzie mówił cały świat

Europa w szoku. O tym co właśnie zrobił Kaczyński będzie mówił cały świat

Jarosław Kaczyński po raz kolejny zaszokował cały świat. Dziś w Warszawie przy okazji organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, połączonych obchodów 91. miesięcznicy i 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wypowiedział słowa, które wprowadziły słuchaczy w osłupienie. Europa nie dowierza.

Prezes PiS znany jest ze swoich radykalnych poglądów i spojrzenia na politykę. Lubi porównywać sytuację w Polsce do tej w Europie i tym razem także to zrobił. Nawet przy okazji święta, które nie powinno być upolitycznione, gdyż symbolizuje wysiłek całego pokolenia, a nie jednej opcji politycznej. Nie tylko jednak to zrobił, ale także nazwał Europę "chorą". - To jedyna droga ku Polsce, która będzie nam wszystkim, a także dzieciom i wnukom tego pokolenia, zapewniała bezpieczeństwo, dobrobyt, siłę godność. Poczucie, że być Polakiem, to znaczy być kimś ważnym; to znaczy być kimś, kto w Europie znaczy; być kimś, kto w dzisiejszej chorej Europie pokazuje drogę do uzdrowienia, do powrotu do fundamentalnych wartości, do prawdziwej wolności, do zwycięstwa i umocnienia naszej, opartej o chrześcijaństwo cywilizacji. Polska ma taką siłę. Wykorzystajmy ją - grzmiał Kaczyński.

Cześć i chwała

Prezes partii rządzącej oddał hołd osobom odpowiedzialnym za odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Zrobił to jednak w bardzo specyficzny sposób. Stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość musi czerpać z ich dziedzictwa, by móc dokonać zmiany porównywalnego rozmiaru do tej, jaka wydarzyła się 99 lat temu. Wszystko wypowiedział przy okrzykach zebranych, skandujących słowa: "Cześć i chwała bohaterom". - Musimy ten rok wykorzystać dobrze. Musimy pokazać, że ci, którzy 100 lat temu potrafili połączyć myśli i czyn, nie byli ostatnim takim pokoleniem. My też musimy być takim pokoleniem. Stoimy przed wielką szansą budowy Rzeczpospolitej, która będzie dla wszystkich, która będzie silna, dumna - powiedział Kaczyński. źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News