Frekwencja na wyborach w całej UE wgniata w fotel. Takiej sytuacji nie było od 20 lat

Frekwencja na wyborach w całej UE wgniata w fotel. Takiej sytuacji nie było od 20 lat Źródło: .

Europa przeżywała dziś bardzo ważne chwile w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbywały się w niemal wszystkich państwach członkowskich. Doszło do niesamowitej sytuacji, która zdziwi wiele osób. Frekwencja na wyborach w całej Unii Europejskiej wgniata w fotel. Taka sytuacja nie miała miejsca od 20 lat.

Europa mówiła dziś niemal wyłącznie o wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbywały się w większości państw członkowskich, w tym w Polsce. O głosowaniu do PE mówiło się od dłuższego czasu, kolejne partie stawiały na promowanie się w środkach masowego przekazu, dlatego wielu polityków liczyło na bardzo wysoką frekwencję.

W części państw głosowanie zakończyło się już o 20.00, w związku z czym poznaliśmy już część ważnych wiadomości na temat tego, jak głosowali mieszkańcy innych krajów. Już teraz ujawniono jeden szczegół dotyczący głosowania na naszym kontynencie, dzięki któremu niektórzy mówią, że Europa przeszła ogromne zmiany. Z taką sytuacją nie mierzyliśmy się już od 20 lat.

Europa przeżywała bardzo ważne chwile

- Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego dla 27 krajów (bez Wielkiej Brytanii) wyniosła blisko 51 proc. przed godz. 20. To najwięcej od 20 lat - przekazał w swoim komunikacie Jaume Duch, rzecznik Parlamentu Europejskiego. 

Wiele osób zareagowało na tą wiadomość ze zdziwieniem, bowiem rzadko dochodzi do sytuacji, w których obywatele tak licznie stawiają się w lokalach wyborczych. Inni uważają jednak, że nie jest to żadna niespodzianka w związku z wielką kampanią wyborczą przeprowadzaną we wszystkich środkach masowego przekazu. Miliony ludzi zdecydowały się na oddanie swojego głosu na jedną z partii.

Europa zagłosowała w dzisiejszych wyborach

Oficjalne wyniki będą ukazywać się przez całą noc, w związku z czym dopiero nad ranem powinniśmy poznać ostateczne wyniki. O 21.00 w Polsce poznamy wstępne wyniki sondażowe, na które czekają miliony Polaków. Dzisiejsza noc z pewnością przyniesie bardzo ważne wydarzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W naszym kraju zanosi się na równie wysoką frekwencję, która o godzinie 12.00 wynosiła ponad 14%. To dwa razy większy wynik, niż pięć lat temu. O 17.00 frekwencja wynosiła 32,51%. W tej sytuacji mówimy więc o wydarzeniu bez precedensu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dominice Gwit puściły wszystkie hamulce! Nikt nie sądził, że może zrobić coś TAKIEGO! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co pokazała
  2. Barbara Kurdej-Szatan ZDEMOLOWAŁA studio nagrań. Powód jest tak absurdalny, że aż wstyd mówić o tym głośno. Będziecie w szoku!
  3. Afera wokół żony Sławomira na festiwalu Polsatu. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, ona wystąpiła bez bluzki?!
  4. Gościom opadły szczęki. Nagle na wesele wparowała Magda Gessler i zrobiła niezłe show, nagranie hitem sieci
  5. Gwiazda „Big Brothera” znaleziona martwa w domu. Do dziś nie wyjaśniono jej tajemniczej śmierci
  6. Prawie rok po śmierci Kory na jaw wychodzą okropne szczegóły. Nie tak wyobrażali sobie ostatnie pożegnanie

źródło: Onet

Następny artykuł