Póki co, Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze na Mistrzostwach Europy we Francji. Rywale to dostrzegają, choć polska drużyna nie była traktowana przed rozgrywkami na tyle poważnie jak teraz. Szwajcarzy i Rumuni, potencjalni rywale Polski w 1/8 finału, mówią wprost: nie chcemy trafić na Polaków.

– Jesteśmy odbierani coraz bardziej poważnie, docieramy do świadomości jako silna drużyna. Świadczy o tym też SMS, który otrzymałem od reprezentanta Szwajcarii, Gelsona Fernandesa. Życzył nam pierwszego miejsca w grupie, abyśmy nie trafili na siebie w 1/8 finału, bo się tego obawiają. Nawet gdy byliśmy na rowerach, ludzie nas zaczepiali, gratulowali. Mam wrażenie, że gdy ktoś zatrzyma Niemców, wszyscy się cieszą. Dostajemy mnóstwo pozytywnych sygnałów i to cieszy – przekazał Kamil Grosicki.

 – Macie cudowną drużynę. Naprawdę wolałbym, żeby nasza drużyna z wami nie grała. Jeśli przeanalizujemy pozycje, to jesteście od nas lepsi na ośmiu albo dziewięciu pozycjach. Mamy duże problemy i słabe nastawienie drużyny, która nie chce zdominować przeciwnika. Polska ma piłkarzy wysokiej jakości. Liderów, jakich nie mamy my. Wolałbym zagrać z Anglią, bo z nimi zawsze dobrze nam się grało – mówi z kolei rumuński ekspert, Emanuel Rosu.

Po zwycięstwie z Irlandią Północną i remisie z mistrzami świata, Polska pozostaje na drugim miejscu ze stratą jednej bramki do Niemców. Wciąż biało-czerwoni mogą wyjść z grupy z pierwszego miejsca, szczególnie, że Ukraina nie ma szans na wyjście z grupy. Jeśli Polska zajmie drugie miejsce, najprawdopodobniej zagra właśnie z Rumunią albo Szwajcarią o ćwierćfinał.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...