Kupiliście kupon Eurojackpot? W ten piątek jest losowanie!

Kupiliście kupon Eurojackpot? W ten piątek jest losowanie! Źródło: wikimedia.org/Staatliche Toto-Lotto GmbH Baden-Württemberg

Eurojackpot - losowanie już w jutro. Na czym polega ta gra? Czy to gra losowa, czy zwykły hazard? Wyniki podawane są co tydzień w piątek. Najwyższa odnotowana wygrana sprzed tygodnia to ponad 3,5 miliona i padła ona w Tarnowie. Graczowi zabrakło tylko jednej liczby, żeby trafić nawet 220 milionów złotych. Próbujecie swoich sił w loterii? Sami wybieracie swoje szczęśliwe liczby, czy zdajecie się na komputer?

Eurojackpot - losowanie, wyniki i wygrane oraz zasady jak grać w tę grę, tego wszystkiego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Eurojackpot to gra liczbowa, która została uruchomiona w 2012 roku. W loterii bierze udział osiemnaście państw europejskich w tym: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry. We wrześniu 2017 roku do tej grupy dołączyła Polska.

 - Przez lata wprowadzenie tej gry do Polski nie było możliwe ze względu na obowiązujące przepisy prawa. Natomiast, przez cały ten czas otrzymywaliśmy sygnały od naszych graczy, że chcieliby zagrać w Polsce w grę multijursdykcyjną. Stąd też wiemy, że jest to oczekiwany produkt wśród naszych klientów. Spodziewamy się dużego zainteresowania grą Eurojackpot w Polsce - mówiła rzeczniczka Totalizatora Sportowego.

Eurojackpot: losowanie online

Losowanie loterii odbywa się w każdy piątek między godziną 20:00 a 21:00 w Helsinkach, ocena zwycięskich kuponów odbywa się w Niemczech i Danii. Minimalną gwarantowaną pulą za wygraną pierwszego stopnia wynosi 10 milionów euro i może ona wzrosnąć aż do 90 milionów.

W Polsce dla celów promocyjnych wartość ta to 375 milionów złotych jednak faktyczna wartość będzie zależała od aktualnego kursu walutowego. Dotychczas najwyższa wygrana w Polsce sięgała około 56 milionów złotych. W maju 2015 roku w Czechach padła najwyższa kulminacja, a w październiku 2016 roku historia powtórzyła się w Niemczech.

Każde losowanie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej Lotto. Można również grać w Eurojackpot online, należy jednak pamiętać, żeby robić to na licencjonowanych i w pełni ubezpieczonych portalach, aby ustrzec się przed oszustwami równego typu. 

Eurojackpot - zasady. Jak grać?

W obecnym losowaniu do wygrania jest 270 milionów złotych. Aby zagrać w Eurojackpot należy udać się do kolektury po kupon lub użyć w tym celu sprawdzonej strony internetowej, lub też aplikacji mobilnej Lotto. Pojedynczy zakład kosztuje 12,50 złotych. 

Kupon wypełnia się przez zaznaczenie pięciu numerów z pięćdziesięciu, a następnie dwóch dodatkowych z dziesięciu liczb, tak zwanych Euronumerów, które wybierane są z odrębnej puli. Należy zachować kupon, ponieważ jest on jedynym dowodem udziału w grze i podstawą do wypłacenia wygranej. 

Sprzedaż losów na dane losowanie kończy się o godzinie 19:00, czyli odpowiednio wcześniej przed losowaniem, które odbywa się między godziną 20:00 a 21:00.

  1. Kiedy jest dzień marihuany? Czy używka zostanie zalegalizowana?
  2. Kiedy jest rocznica zakończenia II wojny światowej? Trwa spór o datę
  3. Kiedy Światowy Dzień Książki 2019? Data i informacje
  4. Zalegasz z książką w bibliotece? W maju nie musisz płacić kary za przetrzymanie
  5. Kiedy Męskie Granie 2019? Daty koncertów w różnych miastach
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News