Ile kosztuje los Eurojackpot? Loteria może zmienić wasze życie

Ile kosztuje los Eurojackpot? Loteria może zmienić wasze życie Źródło: wikimedia commons/Santeri Viinamäki

Eurojackpot - cena. Jeden skreślony zakład może przybliżysz was do ogromnych pieniędzy. Jaka jest cena kuponu? Ile kosztuje zakład loterii, która może odmienić wasze życie. Odpowiadamy

Eurojackpot - cena kuponu różni się od innych popularnych w naszym kraju. Zakłady totalizatora sportowego takie jak mini lotto, lotto czy kaskada są zdecydowanie tańsze. Nie powinno to jednak odstraszyć miłośników gier hazardowych, ponieważ główna nagroda, którą można wygrać w europejskiej loterii, deklasuje konkurentów.

Cena losu Eurojackpot - ile kosztuje zakład?

Eurojackpot to europejska gra liczbowa zainaugurowana w 2012 roku. Bierze w niej udział 18 krajów europejskich m.in. Niemcy, Czechy, Finlandia, Norwegia, Włochy i Holandia. W 2017 roku do loterii dołączyła Polska, w której gra od razu zaczęła zyskiwać popularność. Uczestników z pewnością zachęcają wysokie wygrane, które gwarantuje poprawne skreślenie liczb. Celem każdego gracza jest trafienie 5 z 50 liczb oraz jednocześnie 2 z 10 dodatkowych - tak zwanych euro numerów.

Minimalna gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia wynosi 10 000 000 euro, maksymalna zaś 90 milionów. Jak dotąd szczęśliwców, którzy mogli pochwalić się najwyższą nagrodą było trzech. Pamiętne zakłady zostały zawarte w Niemczech, Czechach i Finlandii. W Polsce ponad 150 osób cieszyło się wygraną większą niż sto tysięcy złotych, rekordowe zwycięstwo wyniosło pond 26 milionów, a szczęśliwy los został puszczony w Świeradowie-Zdrój.

Informacje o wysokich wygranych powodują, że coraz większa liczba ludzi chce spróbować szczęścia w grach losowych. Okazuje się, że chociaż w porównaniu do innych gier totalizatora sportowego cena kuponu jest wyższa, nie jest ona kwotą, której uczestnicy nie chcą poświęcić w celu wygrania nagrody głównej. W Europie za taki kupon zapłacimy 2 euro, w Polsce kosztuje on 12.50 zł.

Eurojackpot system. Cena kuponu

Ostatni Piątek (19.04.2019) przyniósł w Polsce kolejne wygrane. Szczęśliwy uczestnik wygrał ponad trzy i pół miliona złotych trafiając wszystkie 5 z 5 liczb oraz jedną z tak zwanych euro liczb. Padły również dwie wygrane czwartego stopnia w wysokości 17 700 zł. Uczestnicy wytypowali 4 z 5 oraz 2 z 2 liczb. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku wygrane były ogromne, jednak jedna liczba sprawiła prawdziwą euforię w domach uczestników. Fani gier losowych sporo czasu spędzają na kombinatoryce oraz opracowywaniu różnego rodzaju systemów, dzięki którym przybliżą się do upragnionego zwycięstwa.

Możliwe kombinacje to: 5+2, 5+1, 5+0, 4+2, 4+1, 4+0, 3+2, 3+1, 3+0, 2+2, 2+1, 1+2. Oznacza to, że wystarczą wyłącznie trzy trafienia, żeby uzyskać pieniądze za wygraną 12 stopnia. Istnieją różne systemy typowania liczb. Gracze są wierni teorii, że liczby, które odzwierciedlają daty ważnych wydarzeń z ich życia mają większe szanse na powodzenie w losowaniu. Zdecydowanie najpopularniejszą metodą są jednak tak zwane ciepłe liczby, czyli te, które padały do tej pory najczęściej. Historię losowań można śledzić na oficjalnej stronie lotto. 

Kupon, który w Europie warty jest 2 euro jest równowartością około 9.50 zł. W Polsce jeden zakład kosztuje jednak drożej, bo trzy złotej więcej. 12.50 zł to kwota, jaką gracz musi wyłożyć za jeden pojedynczy zakład zbliżając się, chociaż na chwile do spełnienia marzeń i wielkich pieniędzy. Propozycję systemów proponowanych przez graczy można podejrzeć na stronach lotto.pl, a także eurojackpot.org. Ciekawe propozycje znajdziecie również na kanale youtube. 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kupiliście kupon Eurojackpot? W ten piątek jest losowanie!
  2. Polacy wygrali w Eurojackpot! Astronomiczna kwota zwala z nóg
  3. Ile wynosi podatek od wygranej? Musieli go zapłacić wszyscy zwycięzcy Milionerów
  4. Miał szansę na ogromną wygraną. Uczestnika Milionerów na wizji zjadł stres
  5. Zwyciężczyni "Milionerów" ujawnia na co przeznaczy wygraną. Robi wrażenie!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News