Rodzina polskiego zwycięzcy Eurojackpota nie jest zadowolona z pieniędzy. Dopiero teraz zaczęły się ich problemy, "Już chyba lepiej, żebyśmy nie wygrali"

Rodzina polskiego zwycięzcy Eurojackpota nie jest zadowolona z pieniędzy. Dopiero teraz zaczęły się ich problemy, "Już chyba lepiej, żebyśmy nie wygrali" Źródło: Unsplash/dylan nolte

Eurojackpot kusił kumulacją. Wojciech spróbował i wygrał. W jednej chwili stał się milionerem. Jego życie się zmieniło, jednak olbrzymie pieniądze nie zapewniły rodzinie luksusów ani spokoju.

Eurojackpot oferuje bogactwo. Milionowe kwoty widziane na plakatach kuszą, by zajść do kolektury i puścić kupon, a w przypadku przegranej - kolejny. Wreszcie musi się udać, bo przecież nie wygra się, jeśli się nie spróbuje. Wojciech spróbował i rozbił bank. W jednej chwili jego rodzina wzbogaciła się o 193 miliony 396 tysięcy 500 złotych.

Eurojackpot dał mu miliony. A on nic

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o takiej wygranej i nie miała planu na wykorzystanie pieniędzy. Rodzina Wojciecha też miała takie plany. Jednak na razie nie ma śladów ich realizacji.

- Już dziękowałem Bogu, na kolanach. I na kościół dam, na pewno dam, parafia potrzebuje - deklaruje milioner.

Problem w tym, że jeszcze swoich obietnic nie spełnił. Co więc dzieje się z milionami złotych? Odpowiedź jest prosta - nic. Wojciech odebrał swoją wygraną - czuł się jak VIP, gdy przyjeżdżali do niego dyrektorzy banków, by namówić na otworzenie konta - i zostawił pieniądze "na później".

- Wnuki mówią, że chcą na wakacje, że trzeba wydawać i się bawić. A ja nie. Dom remontuję i tyle, kamery sobie wstawię, alarmy i wystarczy. I karabin może jakiś kupię do ochrony. U Ruskich tego wciąż wiele do dostania, daleko nie jest. Tyle mi potrzebne. Dom trzeba zrobić - mówi.

Co z pieniędzmi? Rodzina wcale nie cieszy się z wygranej

Wojciech ma między 65 a 70 lat, całe życie pracował fizycznie. Najpierw w kopalni, potem wyjechał za granicę, by zapewnić utrzymanie rodzinie. Jego żona dorabiała małe sumy, by zasilić domowy budżet, ale zdarzały się im miesiące klepania biedy. Nagle w jednej chwili zostali milionerami, ale żadnej rozrzutności nie ma. Może Wojciech przyzwyczaił się do ciężkiej pracy o każdy grosz, że teraz traktuje pieniądze z wygranej z przesadnym szacunkiem? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Póki co największą inwestycją był remont i zatrudnienie prawnika, który pomógł jednej z córek Wojciecha w rozwodzie. Z drugą córką milionerzy nie mają kontaktu. Kobieta nawet nie wie, że jej rodzice wygrali wielkie pieniądze. Niestety, trafiła w złe środowisko, w jej nowej rodzinie, jak mówi Wojciech "jest przemoc i bieda".

- Wszystkie pieniądze bym oddała, byle tylko mieć rodzinę całą - wyznaje ze smutkiem żona Wojciecha.

Kobieta dodaje, że wygrana wcale nie okazała się cudownym środkiem na rozwiązanie problemów. Nazywa męża "sknerą", ma do niego żal, że nie przeznaczył jeszcze części pieniędzy na cele charytatywne, jak ustalili. Zdradza, że ogromne kwoty, których są posiadaczami, budzą w niej niepokój. Bogactwo nie okazało się dla niej komfortową rzeczywistością.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wrócił wcześniej do domu. Gdy przypadkiem zobaczył co wyprawia żona, złożył papiery rozwodowe
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

 - Spać nie mogę, na ulicy się oglądam. Teraz same stresy. Już chyba lepiej, żebyśmy nie wygrali - mówi w chwili szczerości. Ironią losu w tej historii jest fakt, że Wojciech o mały włos a nie odebrałby wygranej. Kupon długi czas leżał gdzieś w mieszkaniu, nikt się nim nie interesował. Żona mogła go wyrzucić...

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: WP

Następny artykuł