Podczas gdy reprezentacje narodowe w piłce nożnej rywalizują ze sobą we Francji o mistrzostwo Europy, jedno z francuskich stowarzyszeń działających na rzecz uświadamiania społeczeństwa na temat zachorowań na HIV/AIDS, prowadzi dosyć kontrowersyjną kampanię. Nadzy modele i modelki, pomalowani w barwy narodowe wywołują największe kontrowersje. 

W czasie gdy we francuskich miastach ma miejsce rywalizacja o mistrzostwo Europy w piłce nożnej, trwa również kampania przeciwko HIV/AIDS „Make love, not war”. Autorzy kampanii chcą zwrócić uwagę na wciąż wysoki poziom zachorowań spowodowane niewystarczającą profilaktyką i edukacją społeczeństwa.

Jak podkreślają twórcy kampanii, ok. 30% zarażonych HIV/AIDS nie ma o tym pojęcia i dowiaduje się o tym wtedy, gdy jest już za późno.

Największe kontrowersje budzą jednak reklamy jakie zostały wykorzystane w kampanii. Możemy na nich zobaczyć nagie pary homoseksualne i heteroseksualne, pomalowane w narodowe barwy reprezentacji biorących udział w turnieju. W okolicach ich narządów płciowych są zaznaczone natomiast „czerwone miejsca”, które wskazują na zarażenie HIV/AIDS przez nieodpowiednie zabezpieczenia podczas przygodnych stosunków seksualnych.

1 2 3 4

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również