Niemałym zaskoczeniem okazał się awans islandzkiej reprezentacji do następnej rundy mistrzostw Europy w piłce nożnej. To jednak islandzki komentator sportowy nazywany przez fanów „Gummi Benem” jest na ustach kibiców i mediów. Mężczyzna po tym jak okazało się, że jego drużyna przechodzi do kolejnego etapu turnieju, oszalał z radości.

Do historycznego awansu doszło w środę po meczu Islandia – Austria. Piłkarze z małego wyspiarskiego kraju, którym nikt nie dawał szans nawet na jakąkolwiek wygraną w turniejowych pojedynkach, nie przegrali ani razu. Tym bardziej nie dawano im żadnych szans, bo w ostatnich eliminacjach mistrzostw świata reprezentacja Islandii poniosła sześć porażek.

Jednak dzięki ogromnej pracy i zaskakująco dobrej grze, Islandczycy doczekali się historycznego awansu i przechodzą do kolejnej fazy EURO 2016. W następnym meczu zmierzą się z reprezentacją Anglii i nikt nie jest już pewny wyniku.

Co ciekawe, to jednak nie islandzka drużyna jest na ustach europejskich mediów a islandzki komentator sportowy Gudmundur Benedikttson, który po bramce, która dała Islandii zwycięstwo i awans, po prostu oszalał z radości.

 – Tak, tak, tak, tak, tak! Wygrywamy ten mecz! Jesteśmy w 1/8 finału! Nigdy w życiu nie czułem się tak wspaniale. Nie przegraliśmy na tym turnieju ani jednego meczu, zapiszcie to sobie, ani jednego meczu! – krzyczał do mikrofonu „Gummi Ben”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Zobacz również