Ekspert PiSu chce likwidacji euro w Unii. Ma je zastąpić polska złotówka

Ekspert PiSu chce likwidacji euro w Unii. Ma je zastąpić polska złotówka Źródło: pixabay/martaposemuckel

Euro ułatwia wszystkie transakcje, jakie są dokonywane na terenie Unii Europejskiej. Wiele osób czeka, aż pewnego dnia właśnie ta waluta wyprze polskie złotówki, jednak nie wszyscy chcą, aby tak się stało. Jednym z przeciwników tego pomysłu jest ekspert PiS, który chciałby, aby to złotówka wyparła euro.

Euro jest już obecne w wielu krajach Unii Europejskiej, jednak w Polsce jak na razie nie zapowiada się na rychłą zmianę waluty. Nikt jednak nie spodziewał się, że ktoś może chcieć wyprzeć euro na rzecz złotówek. Ten oryginalny pomysł zaprezentował Eryk Łon, ekspert z Prawa i Sprawiedliwości.

Złotówki zamiast Euro? Kontrowersyjny pomysł polityka

Eryk Łon jest członkiem polityki pieniężnej z nadania partii Jarosława Kaczyńskiego. Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem udział niedawno wywiadu, w którym powiedział bardzo interesujące słowa. Według niego wspólną walutą wcale nie musi być euro, a z powodzeniem może nią być złoty.

- Nie dostrzegam potrzeby dopuszczenia możliwości likwidacji waluty narodowej. Przecież, nawet jeżeli mówi się o obowiązku stworzenia w Europie wspólnej waluty, to przecież tą wspólną walutą może być złoty. Życzliwie więc radzę naszym kolegom z banków centralnych krajów strefy euro, aby zlikwidowali euro i zastąpili je złotym, a następnie dobrowolnie i z radością zgodzili się na to, żeby strefą złotego kierował Narodowy Bank Polski z siedzibą w Warszawie - powiedział.

Mężczyzna nie dopuszcza do siebie możliwości o porzuceniu rodzimej waluty. Łon wyraźnie podkreślił, że złotówki należy bronić.

- Należy bronić złotego. Do jego obrony wzywam każdą Polkę i każdego Polaka, gdziekolwiek się znajdują - stwierdził.

Polityk PiS skrytykowany za pomysł wycofania euro. Komentarze są brutalne

Słowa ekonomisty wzbudziły zainteresowanie internautów. Niektórzy z nich nie szczędzili Erykowi Łonowi ostrych słów krytyki.

- Prof. Eryk Łon powołany z rekomendacji PiS do Rady Polityki Pieniężnej w wywiadzie dla portalu naszdziennik. pl powiedział, że Polska nie tylko nie powinna przyjmować euro nigdy, ale że w całej UE powinna obowiązywać polska złotówka. Skąd oni biorą te tuzy intelektu? - napisała internautka.

-Łon, ty Dzbanie, nawet blondynki Glapińskiego są od Ciebie mądrzejsze! Masz w ogóle konto w banku?! - dodaje kolejny.

Następny artykuł