Media: Zapadła decyzja w sprawie Euro 2020. UEFA zaskoczyła kibiców, wszystko przez koronawirusa

Media: Zapadła decyzja w sprawie Euro 2020. UEFA zaskoczyła kibiców, wszystko przez koronawirusa Źródło: Pikio.pl

Euro 2020 zaplanowano na lato, najlepsze drużyny miały zmierzyć się w turnieju trwającym od 12 czerwca do 12 lipca. UEFA poinformowała o swojej decyzji dotyczącej rozgrywek, fani są zaskoczeni.

Euro 2020 to impreza, na którą czekał każdy fan piłki nożnej. Turniej najlepszych europejskich kadr narodowych miał odbyć się w dniach 12 czerwca do 12 lipca. UEFA ogłosiła ostateczna decyzję w sprawie rozgrywek, kibice są zaskoczeni. Wszystko przez szalejącą pandemię SARS-CoV-19.

Euro 2020 - decyzja UEFA

Ku rozpaczy fanów piłki nożnej, szalejąca pandemia koronawirusa wstrzymała wszystkie najważniejsze rozgrywki ligowe w europie. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze Serie A, Bundesligi czy Premier League. Kibice z niecierpliwością czekają, aż piłkarze wznowią grę, jednak na razie nie ma dla nich pozytywnych informacji.

W związku z rosnącym zagrożeniem wirusem SARS-CoV-19, UEFA musiało podjąć stanowcze decyzje. W wtorek przedstawiciele organizacji mieli przeprowadzić rozmowy telekonferencyjne ze wszystkimi 55 członkami federacji. Działacze są świadomi, że jeśli rozgrywki ligowe znów wystartują, kluby będą nadrabiać kalendarz spotkań latem 2020 roku. To uniemożliwi zorganizowanie Euro 2020 w pierwotnie zaplanowanym terminie czyli od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. Oznacza to, że mistrzostwa europy prawdopodobnie nie odbędą się w tym roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Euro 2020 prawdopodobnie zostanie przełożone na 2021 rok

Informacje o przeniesieniu Euro 2020 na 2021 rok przekazali dziennikarze "The Athletic". Według ich doniesień, UEFA  poinformowało swoich dostawców, by zaprzestali przygotowywań się do mistrzostw Europy w tym roku, co według mediów jest równoznaczne z odwołaniem imprezy.

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

To niezwykle smutne informacje dla kibiców z całego świata. Fani piłki nożnej wciąż czekają na oficjalne potwierdzenie doniesień przez UEFA, jednak nie mają wielkiej nadziei na inne wieści. Zagrożenie koronawirusem stanowi ogromny problem, do tej pory wiele masowych imprez zostało odwołanych lub przełożonych na inne terminy ze względów bezpieczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Skandal po wprowadzeniu ograniczeń w Polsce ws. koronawirusa. Do sieci trafiły nagrania, ręce opadają
  4. Które sklepy będą zamknięte do odwołania? Wszystko jest już jasne, Ministerstwo Zdrowia publikuje pełną listę
  5. Pilne oświadczenie banku w Polsce ws. koronawirusa. Robi się gorąco
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Sportowe fakty

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News