Po meczu towarzyskim reprezentacji Portugalii z Anglią, selekcjoner tych pierwszych oświadczył mediom, że podczas nadchodzących mistrzostw starego kontynentu głównym celem terrorystów muzułmańskich będzie Cristiano Ronaldo. 

 – Obecność Cristiano Ronaldo podczas Euro 2016 sprawia, że drużyna Portugalii staje się potencjalnym celem dla terrorystów. Wszyscy wiemy, że Portugalia jest szczególnie zagrożona z powodu jego obecności w składzie. Jesteśmy jednak na to przygotowani. W tej sytuacji wielka odpowiedzialność spoczywa na francuskich służbach. Nasi fani muszą zrozumieć, że często nie będą mogli być tak blisko drużyny, tak jak by chcieli – powiedział reporterom trener reprezentacji Portugalii.

Jak jednak zapewnia dyrektor Europolu, Rob Wainwright, poziom zabezpieczeń i ochrony we Francji praktycznie uniemożliwia przeprowadzenie tam ataku terrorystycznego. Największa odpowiedzialność będzie spoczywać oczywiście na francuskich służbach, które jak wiemy nie były w stanie zapobiec ostatnim zamachom, mimo posiadania szczegółowych informacji na ich temat przed ich dokonaniem.

Portugalia zmierzy się w fazie grupowej z Islandią, Austrią oraz Węgrami.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: sportowefakty.wp

...

Zobacz również