Francuskie władze zdecydowały się na objęcie meczów reprezentacji Polski specjalnym nadzorem służb. Jak wyjaśniają, polepszy to bezpieczeństwo i zminimalizuje prawdopodobieństwo wybuchu chuligańskich zamieszek z udziałem polskich kibiców. 

Jak wyjaśnił prezydent Francji, mecze reprezentacji Polski zostaną objęte specjalnym nadzorem służb z uwagi m.in. na „wysoki poziom nacjonalizmu wśród polskich kibiców”.

Z pewnością specjalnym nadzorem zostaną objęte dwa mecze polskiej reprezentacji. Najpierw spotkanie z Niemcami, a później z Ukraińcami. Z obydwoma krajami mamy ciężki bagaż historycznych konfliktów i to ma być głównym powodem do wzmożonej ostrożności francuskich władz.

 – Nawrót tendencji nacjonalistycznych, presja na granicach, podziały a nawet wojna – bo przecież na Ukrainie trwa wojna – napięć pomiędzy drużynami nie będzie brakować. […] Niektóre spotkania są obarczone dużym ciężarem historycznym. Polacy zagrają przeciwko Niemcom – powiedział prezydent Francji, Francois Hollande.

Oprócz meczów polskiej reprezentacji, specjalnym nadzorem służb będą również objęte mecze Anglia – Rosja, Turcja – Chorwacja, Anglia – Walia oraz Turcja – Chorwacja.

Ten ostatni – tak jak spotkania polskiej reprezentacji – będzie otoczony specjalną uwagą służb, ze względu na bardzo duże – według francuskich władz – prawdopodobieństwo wybuchu zamieszek z udziałem kibiców. Mecze Polski z Niemcami oraz z Ukraińcam i Turcji z Chorwacją zostały oznaczone 3 poziomem zagrożenia zamieszkami w czterostopniowej skali.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczynają się już za kilka dni, 10 czerwca. Polska reprezentacja swoje pierwsze spotkanie rozegra jednak dopiero 12 czerwca z Irlandią Północną. Potem zmierzymy się z Niemcami 16 czerwca i z Ukraińcami 21 czerwca.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rt

...

Zobacz również