Euro'16: Mecze Polaków pod specjalnym nadzorem służb. "Wysoki poziom nacjonalizmu"

Euro'16: Mecze Polaków pod specjalnym nadzorem służb. "Wysoki poziom nacjonalizmu" Źródło: fot. flickr

Francuskie władze zdecydowały się na objęcie meczów reprezentacji Polski specjalnym nadzorem służb. Jak wyjaśniają, polepszy to bezpieczeństwo i zminimalizuje prawdopodobieństwo wybuchu chuligańskich zamieszek z udziałem polskich kibiców. 

Jak wyjaśnił prezydent Francji, mecze reprezentacji Polski zostaną objęte specjalnym nadzorem służb z uwagi m.in. na "wysoki poziom nacjonalizmu wśród polskich kibiców".

Z pewnością specjalnym nadzorem zostaną objęte dwa mecze polskiej reprezentacji. Najpierw spotkanie z Niemcami, a później z Ukraińcami. Z obydwoma krajami mamy ciężki bagaż historycznych konfliktów i to ma być głównym powodem do wzmożonej ostrożności francuskich władz.

 - Nawrót tendencji nacjonalistycznych, presja na granicach, podziały a nawet wojna - bo przecież na Ukrainie trwa wojna - napięć pomiędzy drużynami nie będzie brakować. [...] Niektóre spotkania są obarczone dużym ciężarem historycznym. Polacy zagrają przeciwko Niemcom - powiedział prezydent Francji, Francois Hollande.

Oprócz meczów polskiej reprezentacji, specjalnym nadzorem służb będą również objęte mecze Anglia - Rosja, Turcja - Chorwacja, Anglia - Walia oraz Turcja - Chorwacja.

Ten ostatni - tak jak spotkania polskiej reprezentacji - będzie otoczony specjalną uwagą służb, ze względu na bardzo duże - według francuskich władz - prawdopodobieństwo wybuchu zamieszek z udziałem kibiców. Mecze Polski z Niemcami oraz z Ukraińcam i Turcji z Chorwacją zostały oznaczone 3 poziomem zagrożenia zamieszkami w czterostopniowej skali.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczynają się już za kilka dni, 10 czerwca. Polska reprezentacja swoje pierwsze spotkanie rozegra jednak dopiero 12 czerwca z Irlandią Północną. Potem zmierzymy się z Niemcami 16 czerwca i z Ukraińcami 21 czerwca.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: rt Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News