Euro 2016 przebiega pod znakiem nieustannych zamieszek pomiędzy kibicami różnych drużyn. Najbardziej brutalni są chuligani z Anglii oraz Rosji. To oni wszczęli najostrzejsze zamieszki.

UEFA już ostrzegła Anglię i Rosję, że jeśli chuligani z tych krajów nie zaprzestaną zadym, to owe dwie drużyny zostaną wykluczone z turnieju. Nie wiadomo jaki będzie efekt apelu, aczkolwiek pewnym jest, iż kibice z innych krajów również wdają się w awantury.

Przed wieczornym meczem doszło do napaści niemieckich chuliganów na Ukraińców. Wcześniej Polacy i Irlandczycy zostali zaatakowani przez francuskich kibiców Nicei. Lokalne społeczności starają się wpłynąć na agresywnych przybyszów.

Nieco uśmiechu wywołały tabliczki rozstawiane przez Francuzów, na których apelują do kibiców o pokojowe rozwiązywanie sporów i brak zadym na ulicach. Trudno jednak zakładać, że tabliczki z napisami „Please don’t fight” („prosimy, nie walczcie”) przyniosą jakikolwiek efekt. Lepszym rozwiązaniem może się okazać częściowa prohibicja, którą już wprowadza się w niektórych rejonach Francji.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również