Dramat setek studentów UW! Przez błąd w toalecie leci im krew z odbytu

Dramat setek studentów UW! Przez błąd w toalecie leci im krew z odbytu

Jak potwierdza poniższa historia, polskie szkolnictwo wyższe zaczyna podążać drogą reform i innowacji. Nasze uniwersytety krok po kroku zmierzają w kierunku poprawy jakości kształcenia oraz zwiększenia komfortu studentów. Uniwersytet Warszawski, czyli jedna z najpopularniejszych uczelni w Polsce, za sprawą petycji jednego ze studentów, niebawem wprowadzi śmiałą i długo wyczekiwaną zmianę.

Rafał Łojewski, student UW, który złożył przełomową petycję, wymógł na władzach uczelni bardzo istotną reformę. Teraz na Uniwersytecie Warszawskim twardy papier toaletowy, który zdaniem żaka "powodował krwawienie w okolicach odbytu", zostanie zastąpiony bardziej przyjaznym dla delikatnej części ciała. To ulga dla setek, a może nawet tysięcy studentów, którzy zmagają się z krwawiącym odbytem, po tym jak władze uczelni "inwestowały" w najtańszy, fatalny i drażniący papier toaletowy. Inni studenci dokuczali tym z Uniwersytetu Warszawskiego, że nieustannie mają "ból dupy".

"Innowacyjne przejście"

Rafał postanowił wykorzystać możliwość składania autorskich projektów zmian na stronie Budżetu Partycypacyjnego Uniwersytetu Warszawskiego i podzielił się z władzami uczelni swoją propozycją. Podanie studenta otrzymało status "zatwierdzonego", co oznacza, że niebawem wejdzie w życie. - Innowacyjne przejście (zakup) z dotychczasowego papieru powodującego u setek pracowników i studentów UW krwawienia w okolicach odbytu na zadowalająco miękki. Ta logistyczna zmiana znacznie poprawi stan polskiego szkolnictwa wyższego - napisał w swoim projekcie przedsiębiorczy student.

UW otwarte na potrzeby studentów

Poza "bezkrwawą rewolucją", jaka niebawem dokona się za sprawą projektu Rafała, Uniwersytet Warszawski wprowadzi jeszcze wiele zmian, które zostały zaproponowane przez studentów w ramach budżety partycypacyjnego uczelni. W puli budżetu znajduje się 300 tys. złotych, a propozycje można zgłaszać do 19 listopada. Pomysły muszą jednak być zgodne z prawem oraz misją i statutem UW. Studenci zaproponowali już m.in. bezpłatny serwis rowerowy, książkomat, warsztaty antydyskryminacyjne, a wśród wizjonerskich pomysłów znalazła się m.in. budowa kolejki linowej. Pozostaje mieć nadzieję, że to przedsięwzięcie również okaże się zgodne z misją i statutem uczelni. Źródło: metrowarszawa.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News