Episkopat opublikował właśnie ostre oświadczenie. „Chore zwyczaje narodowe i rodzinne”

Episkopat opublikował właśnie ostre oświadczenie. „Chore zwyczaje narodowe i rodzinne” Źródło: twitter.com EpiskopatNews

Episkopat przerwał milczenie, zabierając głos w niezwykle ważnej sprawie. W opublikowanym w mediach oświadczeniu padły wyjątkowo ostre słowa. Zwrócono się do wszystkich Polaków.

Episkopat odniósł się do powszechnego problemu, który jest lekceważony przez większość obywateli naszego kraju. Takiego wpisu opinia publiczna zupełnie się nie spodziewała, a ostre słowa błyskawicznie odbiły się głośnym echem. Mowa m.in. o "chorych zwyczajach narodowych i rodzinnych".

Episkopat w stanowczym oświadczeniu 

Na oficjalnym Twitterze Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski pojawił się wyjątkowo dosadny wpis, w którym poruszono problem nietrzeźwości. Z opublikowanego komunikatu wynika, że jest on w przestrzeni publicznej lekceważony, co powinno jak najszybciej ulec zmianie. 

- Z bólem stwierdzamy, że w przestrzeni publicznej lekceważony jest problem nietrzeźwości. Chore są zwyczaje narodowe i rodzinne, które kultywują powszechne używanie alkoholu jako wyraz dobrego świętowania i udanej zabawy - czytamy w opublikowanym na Twitterze EpiskopatNews oświadczeniu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Warto również wspomnieć, że zbliża się sierpień uznawany w tradycji polskiego Kościoła miesiącem trzeźwości. Wówczas duchowni apelują do całego społeczeństwa o zaniechanie spożywania alkoholu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia rozgrywała się po cichu. Żona Michała Żebrowskiego w końcu przerwała milczenie, jej wyznanie zasmuca 

2. Prezes ZUS się wygadała. Polacy nie dostaną już gotówki z 500 plus?

3. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób

Jednocześnie biskupi podkreślają, że nie tylko dorośli, ale również młode osoby, niekiedy niepełnoletnie, zmagają się z problemem z alkoholem. Co gorsza, dzisiejsza młodzież coraz częściej odtrąca ze swojego środowiska osoby, który w czasie imprez czy spotkań towarzyskich odmawiają alkoholu. Trunki wysokoprocentowe stały się bowiem nieodzownym elementem spotkań wśród młodych ludzi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad zalewem nagle pojawiła się trąba powietrzna. ”Materace latają, dzieci piszczą”
  2. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol
  3. Na stronie Gienka Loski opublikowano smutną i ważną informację. Liczy się każde wsparcie
  4. 186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna
  5. Smutne informacje obiegły media. Nie żyje Mikołaj Kubica, wielka strata dla polskiego sportu
  6. Podczas porodu dowiedziała się o zdradzie męża. Jego kochanka rodziła obok, położna nagrała jej reakcję
  7. Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszych
  8. Co się dzieje z twoim organizmem po wypiciu kawy? Złapiesz się za głowę, niesamowite
  9. Boczek z ”Kiepskich” ma przepiękną córkę. Niestety, rzadko widuje się z aktorem i jego żoną

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News