Początek epidemii w Polsce? Lawina zachorowań na śmiertelną chorobę

Początek epidemii w Polsce? Lawina zachorowań na śmiertelną chorobę Źródło: Fot. PxHere

Epidemia odry zbliża się do nas wielkimi krokami? Niestety, wszystko na to wskazuje. Ruch przeciwników szczepionek rośnie w siłę, a to może być niezwykle niebezpieczne dla społeczeństwa. Istnieje bowiem ryzyko, że choroba zacznie zbierać śmiertelne żniwo.

Epidemia odry w Polsce to jak najbardziej realny scenariusz. W jednej z podwarszawskich szkół choroba rozwija się z zastraszającym tempie, a Wojewódzka Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Warszawie wydaje specjalne oświadczenia i wysyła ludzi do przychodni.

Epidemia odry w Pruszkowie

W jednej z pruszkowskich szkół podstawowych aż 10 dzieci zaraziło się odrą. Wśród grona chorych osób znalazła się 6-osobowa rodzina. Każdy z przypadków zachorowań został potwierdzony przez lekarzy, którzy namawiają ludzi do darmowych szczepień. Uczniowie, którzy uczęszczają do szkoły dotkniętej odrą, a nie zostali jeszcze przeciwko niej zaszczepieni, mają otrzymać specjalne skierowanie. Z podjęcia takich działań wytłumaczyła się Maria Pawlak z Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie. - Dzięki prowadzonym działaniom w ramach Programu Obowiązkowych Szczepień Ochronnych cała społeczność szkoły podstawowej w Pruszkowie, do której uczęszcza 450 dzieci i pracuje 69 osób dorosłych, nie będzie narażona na zachorowania na odrę - wyjaśniła.

Odra wśród Ukraińców i rozwścieczeni obywatele

Według danych opublikowanych przez "Dziennik Gazetę Prawną", największa ilość zachorowań na odrę została odnotowana wśród obywateli Ukrainy. Władze tego państwa od ponad roku próbują walczyć z wysokim odsetkiem zachorowań, jednak jak widać, wciąż bezskutecznie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Oburzeni brakiem odpowiedzialności antyszczepionkowców są internauci. W sieci znaleźć można wiele nieprzychylnych im komentarzy: - Jak antyszczepionkowcom zaczną dzieci umierać lub zostaną na zawsze inwalidami umysłowymi i fizycznymi po przebytej odrze i polio, to zmądrzeją. Od państwa dostaną 200 zł na opiekę - napisał jeden z rozzłoszczonych komentujących. - "Zostaną skierowani do lekarza na bezpłatne zaszczepienie przeciwko odrze." Uważam, że gdy były darmowe szczepienia a nie skorzystali to teraz powinni zapłacić. Mało tego, jeżeli ucierpiał z tego powodu ktoś trzeci to jeszcze odszkodowanie - skwitował ktoś inny. - Szkoda, że wreszcie nie ukarzecie tych rodziców, którzy odmawiają obowiązkowych szczepień!!! Istnieje tu jakieś prawo czy nie?! Czy musi umrzeć jakieś dziecko, byście ruszyli rozpłaszczone w fotelach 4 litery?! Wy, stojący na straży prawa, wy w inspektoratach?! Ruszcie się lenie do roboty, skoro szczepienia są obowiązkowe to mają być zrobione i kropka!!! - zauważyła kolejna osoba.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdy zrobią coś wspaniałego dla Wodeckiego. Fani będą zachwyceni
  2. Zastanawialiście się czym zajmuje się Agata Duda? Właśnie ujawniono wszystko
  3. Uczestnik „Rolnik szuka żony” ukrywał to przed kandydatkami. Na jaw wyszedł jego sekret
  4. Rasy psów pasterskich, a wśród nich hybryda wilka i psa. Niesamowite!
  5. Jak ubrać się do adwokata? Dowiedz się jak się przygotować
Następny artykuł