Właśnie ogłoszono koniec epidemii. Niesamowita wiadomość nagle obiegła media, wspaniałe informacje dla mieszkańców Konga

Właśnie ogłoszono koniec epidemii. Niesamowita wiadomość nagle obiegła media, wspaniałe informacje dla mieszkańców Konga Źródło: jarmoluk Pixabay.com

Epidemia koronawirusa pojawiła się w świadomości wszystkich ludzi na świecie, jednak w obliczu światowego kryzysu zapominamy, że z chorobami zakaźnymi zmaga się bez przerwy wiele regionów świata. Na szczęście w natłoku negatywnych wiadomości czasem pojawiają się także te bardzie pozytywne i ogłoszony właśnie koniec epidemii w Kongo zdecydowanie należy do jednych lepszych wieści.

Epidemia to ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich mieszkańców regionu, gdzie potwierdzono wystąpienie realnego niebezpieczeństwa zakażenia się bakterią bądź wirusem. W wielu krajach nie tylko koronawirus jest dla ludzi zagrożeniem. 

Epidemia w Kongo dobiegła końca, przekazano radosne wieści

Epidemia eboli została zwalczona i mieszkańcy Kongo mogą ogłosić zwycięstwo nad wirusem wywołującym wiele niebezpiecznych objawów i mogącym doprowadzić nawet do śmierci. Najpierw sukces został ogłoszony przez władze Demokratycznej Republiki Konga (DRK), a następnie informacje te zostały oficjalnie potwierdzone przez WHO. Czwartek 25 czerwca przejdzie do historii jako dzień, w  którym gorączka krwotoczna wywoływana przez wirus ebola przestała być zagrożeniem dla mieszkańców tego regionu, po dwóch latach walki można usunąć te chorobę z listy zagrożeń w tamtej części świata. Epidemia ta pochłonęła wiele istnień ludzkich i według oficjalnych danych była drugą najbardziej śmiercionośną epidemią tego wirusa w historii Kongo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie wszędzie sytuacja wygląda tak dobrze

Ogłoszenie końca epidemii wirusa eboli to ogromny sukces, ponieważ walka z niewidzialnym wrogiem była naprawdę wymagająca. Pochłonęła ona 2300 ofiar śmiertelnych i pomimo, że na zachodzie kraju nadal utrzymuje się ognisko zakażeń, o czym poinformowała agencja Reutera, to zdecydowano się na oficjalne przekazanie informacji o zakończeniu epidemii. Podkreślane jest również, że nawet pomimo zastosowaniu leczenia, w tym szczepionek, wirus nie dawał za wygraną przez bardzo długi czas. Wybuch nowego ogniska 1 czerwca na zachodzie kraju był sporym zaskoczeniem, lecz w wyniku przeprowadzonych badań potwierdzono, że epidemię ze wschodu oraz zachodu Kongo w żadnym stopniu nie są ze sobą powiązane.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął radykalne kroki. Od 1 lipca wielu Polaków czeka ogromna podwyżka cen, nawet 800%

2. Kobieta piła przez tydzień napar z pokrzywy. Efekty przeszły jej najśmielsze oczekiwania

W oparciu o dotychczasowe doświadczenie podjęte zostaną odpowiednie kroki

Nowe ognisko epidemii wirusa eboli zostało odnotowane w stolicy Prowincji Równikowej na zachodzie kraju w mieście Mbandaka. Na ten temat wypowiedział się szef tamtejszego resortu zdrowia.

- Ministerstwo zdrowia zamierza wykorzystać zdobyte doświadczenia i czynniki, które wpłynęły na wychodzenie z tej epidemii, aby zapewnić najbardziej skuteczną możliwą reakcję w Mbandaka - cytuje słowa Eteniego Longondo portal Dziennik. Ogłoszenie końca epidemii możliwe jest tylko wtedy kiedy mijają 42 dni od odnotowania ostatniego przypadku zakażenia. WHO oficjalnie potwierdziło, że epidemia eboli w DRK została pokonana i tym razem pochłonęła 2 280 ofiar śmiertelnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Oburzająca i skandaliczna cena za kotlety schabowe na wakacjach w Zakopanem. Mocno podnosi ciśnienie turystom
  2. Polskę obiegła informacja o tragicznej, przedwczesnej śmierci. Nie żyje Karolina Bojarska, Polacy masowo wysyłają kondolencje
  3. Niestety, w piątek znów będzie niebezpiecznie. Żółte alerty dla 9 województw
  4. Jej filmy były niezwykle popularne. Niestety, 16-latka została znaleziona martwa w domu
  5. W lesie trafili na porzuconą budowlę. W środku znaleźli tajemnicze pudełko, jego zawartość zwaliła ich z nóg
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił, co wydarzy się w Polsce za kilka miesięcy. Przepowiednia jasnowidza poraża, wielu będzie zawiedzionych

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News