Naukowiec apeluje do wszystkich Polaków. Powiedział o najważniejszej rzeczy, która może powstrzymać epidemię

Naukowiec apeluje do wszystkich Polaków. Powiedział o najważniejszej rzeczy, która może powstrzymać epidemię Źródło: Pixabay PublicDomainPictures

Epidemia koronawirusa na terenie Europy zatacza coraz szersze kręgi. Każdego dnia docierają kolejne wiadomości o nowych zarażonych osobach, także w Polsce notujemy ich coraz więcej. Naukowiec w wywiadzie dla telewizji WP powiedział bardzo ważne słowa.

Epidemia stała się faktem, a Ci, którzy nie wierzyli w powagę sytuacji mogli się mocno zdziwić w momencie kolejnych restrykcji ogłaszanych przez polski rząd. 

Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze

Epidemia oraz jej rozprzestrzenianie rząd stara się kontrolować na bieżąco, tak samo odpowiednie instytucje jak np. lokalne oddziały sanepidu. Niebezpieczny wirus SARS-CoV-2 pojawia się u coraz większej ilości obywateli, a w momencie pojawienia się podejrzenia zarażenia osoby takie poddawane są domowej kwarantannie lub izolacji, najczęściej w szpitalu. W celu potwierdzenia podejrzeń przeprowadzane są testy laboratoryjne i właśnie o nich w czasie jednego z wywiadów wypowiedział się naukowiec pracujący w klinice wykonującej takie badania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże

Naukowiec pracujący nad badaniem próbek pochodzących od pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, zdradził, że dziennie wykonywanych jest 1000 badań mających ustalić czy pacjent jest zarażony czy nie. Próbki spływają w ramach porozumienia między kliniką, a resortem zdrowia. Wszystko dzieje się zgodnie z wytycznymi WHO i wyniki dostępne są po 8 godzinach od otrzymania próbek. W chwili obecnej pomimo dużej ilości testów, wszystkie są wykonywane, jednak nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać w momencie zwiększenia podejrzeń o zarażeniach w społeczeństwie. Właśnie dlatego apel naukowca jest tak ważny.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre wieści od Małgorzaty Rozenek. Koniec ciąży okazał się dramatyczny

2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Na razie dajemy radę, a co dalej?

Epidemia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Naukowiec w udzielonym wywiadzie przyznał, że na razie laboratoriów jest zdecydowanie za mało. Na razie ilość spływających próbek jest w całości badana, jednak nie wiadomo jak sprawy będą się miały, kiedy wzrośnie liczba zachorowań, która wciąż jest przed nami. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy Polacy pozostali w domach i nie doprowadzali do sytuacji kiedy wirus ma szansę na to by przenieść się na kolejnych ludzi, a co za tym idzie obciążyć służbę zdrowia, ale także laboratoria, gdzie wykonywane są badania. Pozostanie w kwarantannie domowej to apel do każdego Polaka, który realnie może mieć wpływ na powstrzymanie epidemii oraz ułatwienie pracy medykom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  2. Kuriozalna wypowiedź mistrzyni olimpijskiej. Epidemia to "kara od Boga za obrażanie Rosji"
  3. TVN przekazał radosne informacje, już nie tylko pacjent 0. Coraz więcej Polaków wyleczonych z koronawirusa
  4. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła woj. mazowieckim. Nie żyje 3,5 letni chłopiec, mama zabrała go na spacer
  5. Naukowcy odkryli nowy sposób rozpowszechniania koronawirusa. Nie tylko kaszel i kichanie
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika

Źródło: WP Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News