Duży przyrost zachorowań na koronawirusa. Liczby podane przez Ministerstwo zasmucają

Duży przyrost zachorowań na koronawirusa. Liczby podane przez Ministerstwo zasmucają Źródło: pikio

Epidemia w Polsce trwa w najlepsze. Do szpitali trafiają codziennie nowi chorzy, większość z nich leczy się w domowym zaciszu na izolacji. Dziesiątki tysięcy osób objętych jest kwarantanną. Znamy trzeci raport Ministerstwa Zdrowia z dnia 24 marca.

Epidemia w opinii niektórych specjalistów może zostać opanowana nawet dopiero w połowie kwietnia. Wtedy też liczba codziennych pozytywnych testów na koronawirusa ma zacząć maleć. Na tę chwilę z dnia na dzień wzrasta, znamy kolejną liczbę chorych.

Epidemia jest trudna do zatrzymania

Wczoraj do grona zakażonych dołączyło aż 116 nowych osób. Dzisiejsze wiadomości o chorych są o tyle smutne, że dowiedzieliśmy się o 25 osobach zakażonych, a także o 2 zgonach. Dzień jeszcze się nie kończy - wszyscy obawiają się, że ostatni, wieczorny raport będzie zawierał informację o dziesiątkach zakażonych.

- Mamy 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - brzmi wpis na Twitterze opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia podało również do wiadomości liczbę przebadanych próbek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia wcześniej potwierdziło, że 68-latek z Puław, który zmarł nad ranem, był zakażony koronawirusem i miał choroby współistniejące. Lokalne media donoszą, że leczył się wcześniej na serce oraz płuca. Był to ksiądz Henryk Borzęcki z parafii Białopole. Jeśli chodzi o drugą osobę, 79-letniego mężczyznę, Ministerstwo Zdrowia jeszcze nie podało, czy bezpośrednią przyczyną zgonu był COVID-19. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" informują, że zaraził się w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie wcześniej się znajdował. Po przewiezieniu do radomskiego Szpitala Specjalistycznego, zmarł. Również miał choroby współistniejące.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa

2. Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem

Nadal największa liczba zakażonych znajduje się w województwach mazowieckim, łódzkim i dolnośląskim, najmniejsza - w podlaskim i świętokrzyskim. Laboratoria do tej pory przebadały 22 898 próbek. Na dzisiejszej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że chce, aby dziennie badano 3 tys próbek, zakontraktowano też zakup 100 tysięcy kolejnych testów na koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiele osób twierdzi, że koronawirus wydostał się z laboratorium. Naukowcy obalają mit
  2. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  3. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa
  4. Robisz rosół na kurczaku? Babcie i prababcie ostrzegają: jedna część zupełnie się do tego nie nadaje
  5. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News