GW: władze dużo wcześniej wiedziały o możliwej epidemii. Przekazano treść tajnej notatki

GW: władze dużo wcześniej wiedziały o możliwej epidemii. Przekazano treść tajnej notatki Źródło: Kancelaria Sejmu Aleksander Zieliński

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", epidemia mogła być ogłoszona znacznie wcześniej. Polski rząd miał otrzymać tajny raport od wywiadu, w którym ostrzegano przed zagrożeniem ze strony chińskiego wirusa.

Niedawno w Polsce została ogłoszona epidemia, zaraz po tym, jak przypadki zakażeń zostały rosnąć w zastraszającym tempie. "Gazeta Wyborcza" opublikowała informacje, według których rząd mógł podjąć działania znacznie wcześniej.

"Gazeta Wyborcza" dotarła do tajnych notatek. Zbagatelizowano problem koronawirusa

GW przytacza notatkę Agencji Wywiadu, którą Polski rząd miał otrzymać na początku stycznia 2020 roku. Polski wywiad wraz ze służbami NATO badał rozwijającą się w Chinach epidemię koronawirusa. Badano przede wszystkim wiarygodność informacji z państwa środka oraz teorie, które pojawiały się na temat COVID-19.

Wśród analizowanych wątków, których prawdziwość weryfikowano, sprawdzano doniesienia o powstaniu wirusa w brytyjskich laboratoriach, ingerencji USA w rozprzestrzenianie się choroby, a także pogłoski o tym, że choroba szkodzi tylko osobom z azjatyckim genotypem.

Informator GW podał, że Polska Agencja Wywiadu informowała, że sprawa znacznie wykracza poza temat wojny informacyjnej. Sytuacja była naprawdę poważna, przewidywano, że epidemia szybko wyjdzie poza obręb Chin.

Epidemia mogła zostać powstrzymana. GW podaje zaskakujące wieści

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje wywiadu dostępne były tylko dla służb państw należących do NATO. Niestety, według "Gazety Wyborczej", większość państw członkowskich zbagatelizowała problem. Wyjątkiem była Estonia, która zaczęła wykupować na dużą skalę maseczki, kombinezony, płyny odkażające oraz mobilne laboratoria. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Według GW spora grupa państw NATO PRZYJĘŁA stanowisko, w którym wyolbrzymia się skalę zagrożenia koronawirusem. Uważano, że to propaganda, która ma uderzyć w sojusz oraz Stany Zjednoczone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odczuwasz ciągłe pragnienie i marzną Ci stopy? Mogą to być objawy groźnej choroby
  2. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News