Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku

Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku Źródło: Jan Bielecki/East News

Epidemia koronawirusa nie zwalnia nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Władze wielu państw nieprzerwanie walczą z rozprzestrzeniającym się wirusem, który zbiera coraz większe żniwa. Z każdym dniem pojawia się coraz więcej niepokojących informacji, a tym razem obiegły one polskie media. Nowe ognisko COVID-19 w naszym kraju.

Choć epidemia zdaje się nie przybierać na sile, niestety, wciąż również nie słabnie. Codziennie na całym świecie wykrywane są kolejne przypadki, w niektórych krajach liczone w setkach, z kolei w innych - w tysiącach. Sytuacja nie najlepiej przedstawia się również w naszym kraju, przede wszystkim ze względu na znaczny przyrost zachorowań skumulowany w województwie śląskim. Ponadto, do Polaków właśnie dotarły informacje o kolejnym ognisku koronowirusa. Tym razem chodzi o zupełnie inny region. 

Epidemia nie zwalnia. Nowe ognisko w Polsce 

Tuż po godzinie 17:00 w czwartek 21 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 160 osobach zarażonych w Polsce oraz 7 ofiarach śmiertelnych. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj. Niestety, po aktualizacji danych łączna liczba chorych w naszym kraju przekroczyła 20 tysięcy i wynosi obecnie dokładnie 20 143 potwierdzone zakażenia. Okazuje się, że w ostatnich dniach niepokojąco rozwinęła się sytuacja w województwie wielkopolskim. Jak donosi portal Money.pl, wykryto tam nowe ognisko koronawirusa. Mowa o "meblowym zagłębiu". Wśród pracowników fabryki meblowej "Wersal" potwierdzono aż 153 przypadki zarażenia na 166 zdiagnozowanych w całym Kępnie i okolicach, gdzie przebadano około tysiąc mieszkańców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co więcej, sanepid przypuszcza, że zarażonych w fabryce może być o wiele więcej, mając przy tym na uwadze, że pozostałych 13 osób to głównie rodziny chorych pracowników. Dotychczas zdiagnozowanych odesłano na domową izolację -  żaden z nich nie jest hospitalizowany. Jak wynika z ustaleń Money.pl, mimo zapewnień o chwilowym wstrzymaniu działalności firmy, założenia nie do końca pokrywają się z rzeczywistością. 

Dzisiaj grzeje: 1. Szczyt epidemii już za nami? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia
 
2. Rząd znosi jedno z największych obostrzeń. Już za kilka dni Polacy odzyskają część normalnego życia

Według portalu pojedyncze ciężarówki wciąż wyjeżdżają spod fabryki, a przed budynkiem zaparkowanych jest ponoć kilka aut, co świadczyć ma o nieprzerwaniu prac. Ponadto, na "pełnych obrotach" działają wciąż pobliskie zakłady, m.in. fabryka mieszcząca się tuż obok "Wersalu", którą każdego dnia opuszczają liczne grupy pracowników - co gorsza bez maseczek ochronnych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najsilniejsza trucizna znana człowiekowi. Możesz znaleźć ją w swojej kuchni
  2. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka
  3. Martyna Gliwińska wyjawiła, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Bieniuków. Oliwia nie ma lekko
  4. Myślicie o wyjeździe na wakacje? Możecie się zdziwić, wszystkie doniesienia są jednoznaczne
  5. Fatalny koniec imprezy, nie żyje 7 osób, przeżył gospodarz. Wyjątkowo przykre informacje napłynęły z zza granicy
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News