Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Gowin zdradził najgorszy scenariusz, porażająca wizja

Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Gowin zdradził najgorszy scenariusz, porażająca wizja Źródło: flickr Piotr Drabik

Epidemia koronawirusa w Polsce. Ile jeszcze może potrwać? Wiceminister zdradził najgorszy scenariusz, który może się sprawdzić. Porażająca wizja dla Polaków.

Epidemia sprawiła, że wiele osób w kraju, a także na świecie zastanawia się, jak długo potrwa jeszcze obecna sytuacja. W sieci pojawia się wiele możliwych scenariuszy. Tym najbardziej porażającym podzielił się wiceprezes Rady Ministrów oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin. 

Epidemia koronawirusa w kraju

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, które na bieżąco są aktualizowane i podawane do wiadomości publicznej, w kraju zarażonych koronawirusem jest 305 osób, w tym pięć, które zmarły. W wywiadach, których udzielał Łukasz Szumowski, liczba osób zarażonych będzie wzrastać i może przekroczyć nawet 1000 pacjentów w tym tygodniu. 

W związku z ryzykiem zarażenia się koronawirusem w Polsce zamknięte zostały szkoły, żłobki, przedszkola. Polacy cały czas są informowani, że higiena w połączeniu z izolacją może zmniejszyć ryzyko zachorowania na niebezpiecznego wirusa. Wielu Polaków zastanawia się, jak długo potrwa obecna sytuacja. Na takie pytanie udzielił odpowiedzi w ostatnim wywiadzie Jarosław Gowin. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Epidemia w Polsce. Czarny scenariusz 

Jarosław Gowin podzielił się z dziennikarzami Polskiego Radia tym, jakie scenariusze rozwoju sytuacji zakłada polski rząd. Najczarniejszy scenariusz, który może mieć miejsce, to wizja wyjątkowo przerażająca dla każdego obywatela Polski. 

-  Polski rząd działa zakładając kilka scenariuszy w związku z koronawirusem. Realistyczno-pesymistyczny to powrót do normalnego funkcjonowania po świętach wielkanocnych, ale trzeba się przygotować także na scenariusze trudniejsze. Nawet najgorszy, który zakłada rząd brytyjski, czyli trwanie epidemii do wiosny 2021 roku - przekazał Jarosław Gowin w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia 24.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Wiosna przyszłego roku, która założona jest w ostatecznym scenariuszu polskiego rządu, to termin dalece odległy. W związku z brakiem nowych zarażeń koronawirusem w Wuhan jest szansa, że ten scenariusz się nie spełni. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Laboratorium badające próbki na obecność koronawirusa zawieszone. Mogło dojść do zakażenia pracowników
  2. Robert Lewandowski rozmawiał z Cristiano Ronaldo. Zdradził, co powiedział mu Portugalczyk
  3. Smutek w rodzinie Grażyny Torbickiej. Nieprawdopodobne doniesienia mediów
  4. Kasia Cichopek rozsierdziła wielu fanów. Runęła lawina bardzo nieładnych obelg w jej kierunku
  5. Bilans rośnie w szybkim tempie. Nowe przypadki koronawirusa w Polsce
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News