Epidemia ma przybrać na sile
Pixabay/OrnaW
- 15 Kwietnia 2020

Szczyt epidemii w Polsce wg ekspertów nastąpi już wkrótce. Nowa data i wiele niepokojących danych

Epidemia daje się we znaki nam wszystkim. Niestety wygląda na to, że najgorsze dopiero przed nami. Już wkrótce drastyczny wzrost liczby zachorowań na Covid-19 oraz ofiar śmiertelnych.

Epidemia przybierze na sile. Eksperci ostrzegają, że już niedługo nadejdzie szczyt, który przyniesie ze sobą znaczący wzrost liczby ofiar oraz nowych zakażeń. Aktualnie liczba ludzi, którzy zmarli na COVID-19 to 286 osoby. Zakażone na tę chwilę są 7582 osoby.

Babcia awantura pod pocztą w łodziAwantura w trakcie godzin dla seniorów, zaatakowano staruszkę. Reakcja świadków zwala z nógCzytaj dalej

Amerykański The Institute for Health Metrics and Evaluation niedawno informował, że szczyt epidemii w Polsce nastąpi 24 kwietnia. Jednak kilka dni temu naukowcy poinformowali o wprowadzeniu zmian w swoich prognozach. Zdaniem badaczy w dniach od 27.04 do 29.04 w naszym kraju liczba ofiar koronawirusa będzie kształtować się na poziomie około 72 zgonów na dobę., a łączna liczba zmarłych w wyniku infekcji COVID-19 wyniesie 2 540 osób. Naukowcy przewidują, że ostatni przypadek śmiertelny powinien zostać odnotowany około 18 czerwca.

Epidemia przybiera na sile

Szczyt zapotrzebowania na sprzęt medyczny, według IHME, najprawdopodobniej przypadnie na 27 kwietnia. Pacjenci, chorujący na koronawirusa będą potrzebowali wtedy ponad 2,5 tysiąca łóżek na oddziałach zakaźnych, z kolei na oddziałach intensywnej terapii zakażeni zajmą 627 łóżek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ślubPanna młoda podeszła na ślubie do męża, który jeździ na wózku. Wtedy wydarzyło się niemożliwe, chce się płakaćCzytaj dalej

Niezbędnym sprzętem do ratowania życia będą respiratory. W krytycznym momencie będzie ich potrzebowało 557 osób. Analiza przewiduje, że nasz kraj będzie borykał się z brakiem niezbędnego sprzętu. Może to doprowadzić do zwiększenia ilości ofiar śmiertelnych epidemii w najbliższych tygodniach.

Dzisiaj grzeje:

1. Wicepremier wygadał się ws. ograniczeń w Polsce. Wielka zmiana w handlu i kościołach, zła wiadomość dla rodziców

2. Popularna sieć sklepów wydłuża godziny pracy. Od dziś działa od 6 do 23:30

W tej chwili są to najbardziej prawdopodobne prognozy dla naszego kraju zapowiedziane przez amerykańskich ekspertów. W podanych wyżej dniach ma mieć miejsce najwyższy w całym okresie epidemii współczynnik zgonów wywołanych zachorowaniem na koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty, które najlepiej chronią przed nowotworem. Warto jeść je codziennie
  2. Piotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna data
  3. Polak walczy z wirusem i powoli wychodzi na prostą. Powiedział, czego pod żadnym pozorem nie robić
  4. Nie żyje aktor seriali z TVP i Polsatu. Tragiczne informacje z samego rana
  5. Niemalże wszyscy kochali Polę Raksę. Jej dzisiejszy wygląd odbiera mowę
  6. Właściciel anulował czynsz za kwiecień setkom wynajmujących, by mieli za co kupić jedzenie

Maseczki obowiązkowe od dziśOd dziś Polacy mają obowiązek wychodzić w maseczkach. Wiemy, co grozi za ich brak, kwota mandatu zwala z nógCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News