Dotarli do tajnego raportu zagranicznego rządu. Ujawniają, ile potrwa epidemia i ilu ludzi może umrzeć

Dotarli do tajnego raportu zagranicznego rządu. Ujawniają, ile potrwa epidemia i ilu ludzi może umrzeć Źródło: CLAUDIO REYES/AFP/East News

Epidemia wirusa SARS-CoV-19 szaleje w Europie, do mediów wyciekł tajny raport w tej sprawie. Dziennikarze ujawnili ciekawe informacje na temat pandemii koronawirusa.

Epidemia koronawirusa w Europie dynamicznie się rozwija, mieszkańcy są przerażeni liczbą nowych przypadków zakażeń. Brytyjczycy opracowali tajny raport, który niedawno ujrzał światło dziennie. Wiadomo, jak długo może potrwać zagrożenia i jak duże żniwo zbierze pandemia.

Epidemia koronawirusa rośnie w siłę

Brytyjczycy do tej pory nie podejmowali drastycznych kroków w sprawie ogłoszonej przez WHO pandemii. Opracowano jednak tajny raport, którego zapiski ujawnili dziennikarze "The Guardian". Wynika z niego, że zagrożenie koronawirusem jest bardzo poważne, a na Wyspach w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, nawet czterech na pięciu Brytyjczyków może zarazić się SARS-CoV-19.

Według autorów raportu piętnaście procent przypadków, czyli prawie osiem milionów osób może wymagać pobytu w szpitalu. Przy założeniu jednoprocentowego odsetka śmiertelności, w ciągu dwunastu miesięcy z powodu choroby mogłoby ponieść śmierć około 500 tysięcy mieszkańców Wysp.

Epidemia ma potrwać do 2021 roku, tak przewiduje tajny raport brytyjskiego rządu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Raport opracowany przez Brytyjczyków zawiera również informacje o przewidywanym końcu epidemii. Według autorów badania, koronawirus ma stanowić zagrożenie do 2021 roku. Twórcy przewidują, że szczepionka na SARS-CoV-19 pojawi się nie wcześniej niż za półtora roku.

- Epidemia na Wyspach może potrwać do wiosny 2021 roku. Wirusem może w najbardziej pesymistycznym scenariuszu zarazić się nawet 80 procent populacji, hospitalizowania może wymagać prawie 8 milionów ludzi, a od 300 do 500 tysięcy może w tym czasie umrzeć - to informacje z tajnego raportu brytyjskiego rządu, które opublikował dziennik "The Guardian".

Dzisiaj grzeje: 1. Oficjalnie: Czwarta ofiara koronawirusa w Polsce. Ale to liczba nowych zarażonych wprawia w osłupienie

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

Według dziennikarzy z raportu wynika, że szczyt pandemii prognozuje się na przełom kwietnia i maja. Później zagrożenie ma trochę osłabnąć, ale nie zniknie całkowicie, a koronawirus ponownie uderzy w listopadzie. Twórcy raportu twierdzą, że światowe rządy powinny za wszelką cenę opóźniać moment, w którym nastąpi szczyt zachorowań. W ten sposób zyskają czas na przygotowanie systemu medycznego, a firmy farmaceutyczne będą mogły dłużej pracować nad lekami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Wideo ma już tysiące wyświetleń. Owczarek niemiecki wpadł do wody, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Student z Włoch pokazał porażające nagranie. Widać na nim rząd trumien
  5. 18-miesięczne dziecko w bardzo ciężkim stanie, rodzice trafili na kwarantannę. Druzgocące doniesienia z kraju
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News