Epidemia koronawirusa dotknęła cały świat
Science Photo Library East News
Agata Jaroszewska - 13 Kwietnia 2020

Eksperci ostrzegają, koronawirus może się reaktywować u wyzdrowiałych. Wyniki badań są niepokojące

Epidemia koronawirusa dotknęła już cały świat. O życie i zdrowie ludzi walczą lekarze i pielęgniarki w szpitalach na całym świecie, jednocześnie naukowcy starają się badać niewidzialnego wroga, tak by jak najlepiej zrozumieć sposób jego działania. Eksperci przyjrzeli się części tzw. ozdrowieńców i ich ustalenia mogą dla wielu okazać się bardzo niepokojące.

Epidemia powoli wygasa w krajach, w których wybuchła, jednak nawet tam sytuacja nadal jest ciężka. W Europie nadal walczymy z codziennym wzrostem liczby zachorowań oraz zgonów w wyniku choroby COVID-19.

Duże pieniądze można zarobić na małym nominaleJeśli je masz, możesz zarobić ponad 8 tysięcy złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszyCzytaj dalej

Epidemia okiem naukowców

Koronawirus zaatakował ludzi niespodziewanie. Nikt nie mógł przewidzieć, że nasze życie zmieni się tak mocno w przeciągu zaledwie miesiąca. Wirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID-19, która także w Polsce zbiera śmiertelne żniwo. Nadzieję dają przypadki wyzdrowienia z choroby, które obserwowane są na całym świecie, eksperci jednak ostrzegają. Przyjrzeli się ozdrowiałym pacjentom w Korei Południowej, która była jedną z pierwszych potęg, która walczyła z epidemią na tak wielką skalę. Wyniki ich badań mogą być niepokojące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polacy nowe zakazyPo świętach Polaków będą obowiązywać nowe zakazy. Nie wszyscy są zadowoleniCzytaj dalej

Czy to możliwe, aby wirus powrócił?

W Polsce według danych dostępnych na stronie Korona.ws obecnie mamy 439 przypadków ozdrowień. Pacjent zostaje uznany za tzw. ozdrowieńca, kiedy w odstępie 24 godzin dwa przeprowadzone testy dają wynik negatywny. Naukowcy z koreańskiego Centers for Disease Control and Prevention przyjrzeli się osobom, które wyzdrowiały z COVID-19.

- Było wiele przypadków, kiedy wynik testu pacjenta podczas leczenia jednego dnia był negatywny, a drugiego pozytywny – mówi Jeong Eun-kyeong, który pracuje w CDC. Okazuje się bowiem, że wirus został ponownie wykryty u około 51 pacjentów wcześniej zakwalifikowanych jako wyleczonych. To nie jedyne alarmujące informacje dotyczące epidemii oraz odkryć poczynionych na jej temat.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, uwielbiany aktor "Lekarzy" zmarł. Miał koronawirusa

2. Na obrazku ukrywa się kot. Test na spostrzegawczość przerasta 99% osób, widzisz go?

Dyrektor wysnuł nową teorię

Epidemia to główny temat większości światowych mediów. Jak przekazuje największa na świecie agencja prasowa Bloomberg, według dyrektora generalny koreańskiego CDC, Jeong Eun-kyeonga, u badanych pacjentów nie doszło do ponownego zakażenia się wirusem SARS-CoV-2, a do swoistej powtórnej jego aktywacji w organizmie. Wyniki badań nie są więc najbardziej pocieszające dla wszystkich, którzy uważają, że ozdrowieńcy mogą być kluczem do stworzenia skutecznej szczepionki, która zatrzyma epidemię oraz pozwoli na wyrównanie szans w walce z niebezpiecznym wirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyjątkowe przesłanie Elżbiety II na czas epidemii. "Śmierć potrafi być mroczna, ale światło i życie są potężniejsze"
  2. Polski dziennikarz zaatakował Roberta Lewandowskiego. "To prymitywny szpan"
  3. Niespodziewany żółty alarm IMGW, żywioł uderzy z ogromną mocą. Sytuacja będzie fatalna w 5 województwach
  4. Eksperci ostrzegają, koronawirus może się reaktywować u wyzdrowiałych. Wyniki badań są niepokojące
  5. Maleńkie dziecko wyjmuje zabawkę z pyska owczarka. Reakcja psa poraża, rodzice wszystko nagrali
  6. Radio Zet przekazało ważny komunikat od sanepidu. Popularny twaróg pilnie wycofywany z niepokojącego powodu

Kobieta zgliszczaKobieta wróciła na zgliszcza spalonego domu. Zamarła, kiedy zobaczyła, kto na nią czekał na miejscuCzytaj dalej

Źródło: WP Tech

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News