epidemia profesor fatalne wiadomości
Piotr Molecki East News
Joanna Szwalikowska - 11 Października 2020

Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

Profesor wprost przyznał, jak długo jeszcze potrwa epidemia koronawirusa. Niestety nie ma dobrych wiadomości. Nie ukrywa, że obserwując sytuację, jaka ma miejsce obecnie, przewiduje fatalne prognozy.

Jak długo będzie jeszcze trwała epidemia koronawirusa w Polsce? Profesor Andrzej Pająk rozmawiał z Agnieszką Maj z portalu Interia. Niestety jego prognozy są fatalne. Ma bardzo złe wiadomości.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Jak długo będzie trwała epidemia koronawirusa?

Nie ma wątpliwości, co do tego, że w najbliższym czasie czeka nas jedynie stopniowe pogarszanie się sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W ciągu trzech dni liczba zachorować podwoiła się, co oznacza, że w najbliższym czasie możemy notować po 10 tys. zachorować. Niestety jeśli chodzi o długość epidemii, profesor nie pozostawia wątpliwości, że nie zakończy się ona szybko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Nie potrafimy dokładnie przewidzieć rozwoju epidemii koronawirusa. Jeżeli chodzi o czas trwania epidemii COVID-19 to jestem raczej pesymistą i spodziewam się raczej biegu na długi dystans. Bardzo dużo zależy od tego, czy uda się szybko wyprodukować skuteczną szczepionkę, a następnie rozdysponować ją po całym świecie i czy pojawią się naprawdę skuteczne leki. Na razie trudno liczyć na to, że będzie to kwestią kilku tygodni lub nawet miesięcy - powiedział prof. Andrzej Pająk, kierownik Katedry Epidemiologii i Badań Populacyjnych Collegium Medicum UJ w rozmowie z Interią.

Od 10 października w całej Polsce obowiązuje strefa żółta (oprócz powiatów wcielonych do strefy czerwonej), co oznacza, że jednym z dodatkowych obostrzeń jest obowiązek noszenia maseczki na ulicy z wyłączeniem terenów zielonych. Czy takie kroki są wystarczające, biorąc pod uwagę, jaką skalę przyjęła pandemia w Polsce?

Według profesora niestety takie działania mogą nie być wystarczającym krokiem. Może to mieć jednak znaczący wpływ na zmniejszenie się jej dynamiki, która w ostatnim czasie jest alarmująca. Kancelaria premiera pilnie zaapelowała do Polaków, rozszerzając zasady bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje:

1. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

2. Pamiętacie Filipa z „Rodziny zastępczej”? Ma już 29 lat, niesamowite jak wygląda

3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni

Niestety nie ma najmniejszych szans na to, by epidemia w Polsce zakończyła się szybko. Prawdopodobnie czeka nas co najmniej kilka miesięcy z życiem u jej boku. To w dużym stopniu od nas zależy, jak będzie rozwijała się sytuacja dalej, dlatego bardzo ważne, byśmy przestrzegali zaleceń wprowadzonych przez rząd i dbali o zdrowie własne oraz innych osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. B. premier pokazał prywatną wiadomość od Andrzeja Dudy. Prezydent raczej wolałby, aby nigdy nie wyciekła
  2. Znany piłkarz zmarł na stole operacyjnym. Dramatyczna śmierć wstrząsnęła fanami futbolu
  3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  4. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  5. Doktor nie ma wątpliwości: "rząd będzie nakładał coraz większe restrykcje". Przedstawił ponurą prognozę
  6. Policjanci znaleźli w sklepie woreczek, zawartość ich onieśmieliła. Teraz szukają szczęśliwego właściciela

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News