Pierwszy raz od wybuchu epidemii. Szumowski przekazał wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy

Pierwszy raz od wybuchu epidemii. Szumowski przekazał wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy Źródło: Zuma / SplashNews.com/East News

Nie da się ukryć, że epidemia przyczyniła się do zaistnienia sytuacji, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia. W związku z tym pojawiło się wiele nurtujących pytań dotyczących pandemii i środków zaradczych. Jedna z najbardziej nurtujących kwestii została poruszona przez Łukasza Szumowskiego.

Z całą pewnością ogromna liczba Polaków czekała na takie informacje od początku epidemii. W trakcie pandemii wiele spraw było niejasnych, jednak jedna z nich nurtowała najbardziej. Łukasz Szumowski po raz pierwszy przerwał milczenie w tej kwestii i podzielił się dokładnymi danymi. O czym poinformował minister zdrowia?

Epidemia zrodziła wiele pytań

Świat, którym wstrząsnęła epidemia zmienił się nie do poznania na naszych oczach. Sytuacja ta zrodziła wiele pytań. Wcześniej informowaliśmy o tym co Łukasz Szumowski przewiduje w kwestii otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych, jednak teraz minister zdrowia po raz pierwszy wypowiedział się na temat, który był najbardziej nurtujący od samego początku pandemii.

Jednym z kluczowych elementów pozwalających na skuteczną walkę z pandemią są bez wątpienia testy na koronawirusa. To właśnie dzięki nim możemy poznać skalę problemu, z którym się mierzymy. Prawdopodobnie każdy zachodził, ile tak naprawdę przeprowadza się testów w ciągu jednego dnia. Łukasz Szumowski przerwał milczenie w tej kwestii. Zrobił to pierwszy raz odkąd rozpoczęła się epidemia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Łukasz Szumowski podał liczbę testów wykonywanych w ciągu doby

Jak donosi TVN24, 13 kwietnia wykonano 9,9 tysiąca testów. Okazuje się jednak, że ta tendencja znacząco rośnie. Już tydzień później liczba testów wynosiła ponad 13,3 tysiąca. W porównaniu do innych krajów, które dotknęła epidemia, wynik ten nie był zachwycający. Łukasz Szumowski ostatnio osobiści przekazał informację o aktualnej liczbie testów, które wykonywane są w ciągu jednego dnia. Wiele osób może być tym zaskoczonych.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal RMF24, minister zdrowia wyjaśnił, że po raz pierwszy udało się wykonać w ciągu doby aż 23,4 tysiąca testów. Nie da się ukryć, że jest to ogromny wzrost liczby badań i z pewnością dzięki temu mamy pełniejszy obraz tego jakie zagrożenie stwarza epidemia. Mało kto podejrzewałby, że uda się to osiągnąć, jednak niektórzy mogliby stwierdzić, że ta liczba powinna być osiągnięta o wiele wcześniej.

Dzisiaj grzeje: 1. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Szumowski zdradził ważne szczegóły, dobra i zła wiadomość

2. Są wyniki sekcji zwłok 3,5-letniego Kacperka. Biegli przedstawili wstępne analizy

Nie pozostaje nic innego niż nadzieja na to, że tendencja wzrostowa, dotycząca liczby wykonywanych testów na koronawirusa, nada się utrzyma. Warto pamiętać, że tylko w taki sposób możemy ocenić spustoszenie, które wywołała epidemia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski przekazał najnowsze wieści. Wszyscy na nie czekali
  2. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  3. Nie żyje polska pielęgniarka, przegrała z koronawirusem. Osierociła trójkę dzieci
  4. Ewa Farna pokazała zdjęcie mamy. Już wiemy, po kim odziedziczyła urodę
  5. Ola Kwaśniewska wysłała męża do sklepu po koperek i awokado. Pokazała, co przyniósł, płaczemy ze śmiechu
  6. Wkrótce obrodzą, kto już czeka na truskawki? 2 znakomite dodatki zmienią ich smak na lepsze

Źródła: RMF24 / TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News