Epidemia - nowe informacje.
Zuma / SplashNews.com/East News
Jakub Kossakowski - 11 Maja 2020

Pierwszy raz od wybuchu epidemii. Szumowski przekazał wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy

Nie da się ukryć, że epidemia przyczyniła się do zaistnienia sytuacji, z którą nie mieliśmy wcześniej do czynienia. W związku z tym pojawiło się wiele nurtujących pytań dotyczących pandemii i środków zaradczych. Jedna z najbardziej nurtujących kwestii została poruszona przez Łukasza Szumowskiego.

Z całą pewnością ogromna liczba Polaków czekała na takie informacje od początku epidemii. W trakcie pandemii wiele spraw było niejasnych, jednak jedna z nich nurtowała najbardziej. Łukasz Szumowski po raz pierwszy przerwał milczenie w tej kwestii i podzielił się dokładnymi danymi. O czym poinformował minister zdrowia?

Łukasz SzumowskiSzumowski w programie na żywo dostał pytanie o powrót dzieci do szkół. Padła jednoznaczna odpowiedźCzytaj dalej

Epidemia zrodziła wiele pytań

Świat, którym wstrząsnęła epidemia zmienił się nie do poznania na naszych oczach. Sytuacja ta zrodziła wiele pytań. Wcześniej informowaliśmy o tym co Łukasz Szumowski przewiduje w kwestii otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych, jednak teraz minister zdrowia po raz pierwszy wypowiedział się na temat, który był najbardziej nurtujący od samego początku pandemii.

Jednym z kluczowych elementów pozwalających na skuteczną walkę z pandemią są bez wątpienia testy na koronawirusa. To właśnie dzięki nim możemy poznać skalę problemu, z którym się mierzymy. Prawdopodobnie każdy zachodził, ile tak naprawdę przeprowadza się testów w ciągu jednego dnia. Łukasz Szumowski przerwał milczenie w tej kwestii. Zrobił to pierwszy raz odkąd rozpoczęła się epidemia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsza polska lekarka historiaDrugi mąż zrobił jej straszne rzeczy, nigdy nie wyglądała już tak jak wcześniej. Wkrótce Polka wylądowała w sułtańskim haremieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski podał liczbę testów wykonywanych w ciągu doby

Jak donosi TVN24, 13 kwietnia wykonano 9,9 tysiąca testów. Okazuje się jednak, że ta tendencja znacząco rośnie. Już tydzień później liczba testów wynosiła ponad 13,3 tysiąca. W porównaniu do innych krajów, które dotknęła epidemia, wynik ten nie był zachwycający. Łukasz Szumowski ostatnio osobiści przekazał informację o aktualnej liczbie testów, które wykonywane są w ciągu jednego dnia. Wiele osób może być tym zaskoczonych.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal RMF24, minister zdrowia wyjaśnił, że po raz pierwszy udało się wykonać w ciągu doby aż 23,4 tysiąca testów. Nie da się ukryć, że jest to ogromny wzrost liczby badań i z pewnością dzięki temu mamy pełniejszy obraz tego jakie zagrożenie stwarza epidemia. Mało kto podejrzewałby, że uda się to osiągnąć, jednak niektórzy mogliby stwierdzić, że ta liczba powinna być osiągnięta o wiele wcześniej.

Dzisiaj grzeje:

1. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Szumowski zdradził ważne szczegóły, dobra i zła wiadomość

2. Są wyniki sekcji zwłok 3,5-letniego Kacperka. Biegli przedstawili wstępne analizy

Nie pozostaje nic innego niż nadzieja na to, że tendencja wzrostowa, dotycząca liczby wykonywanych testów na koronawirusa, nada się utrzyma. Warto pamiętać, że tylko w taki sposób możemy ocenić spustoszenie, które wywołała epidemia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski przekazał najnowsze wieści. Wszyscy na nie czekali
  2. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  3. Nie żyje polska pielęgniarka, przegrała z koronawirusem. Osierociła trójkę dzieci
  4. Ewa Farna pokazała zdjęcie mamy. Już wiemy, po kim odziedziczyła urodę
  5. Ola Kwaśniewska wysłała męża do sklepu po koperek i awokado. Pokazała, co przyniósł, płaczemy ze śmiechu
  6. Wkrótce obrodzą, kto już czeka na truskawki? 2 znakomite dodatki zmienią ich smak na lepsze

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródła: RMF24 / TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News