Epidemia
Piotr Molecki/East News
Klaudia Bochenek - 10 Maja 2020

Epidemia szaleje w jednym regionie Polski. Najnowsze dane MZ nie pozostawiają wątpliwości

Epidemia koronawirusa w Polsce poskutkowała 15 821 przypadkami zachorowania na COVID-19, 791 zgonach oraz 5698 wyzdrowieniach. Mimo tego, że w ostatnich dniach dobowy przyrost nie przekraczał granicy 400 zachorowań dziennie, to jeden z regionów Polski jest naprawdę w patowej sytuacji.

Epidemia dotknęła szczególnie jeden region Polski. Przeważa nad innymi liczbą zachorowań, niewyobrażalne statystyki.

Jeden region Polski walczy z ogromną ilością zachorowań

Można by się spodziewać, że najgorsza sytuacja pod względem ilości zakażonych oraz zmarłych jest w centralnej Polsce. Niestety, obserwacja codziennych danych napływających z Ministerstwa Zdrowia pokazuje, że największy dramat przeżywają pracownicy służby zdrowia na południu Polski. Chodzi dokładnie o Śląsk. W tym momencie (10.05.2020 10:50) w województwie śląskim odnotowano 3458 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. To największa liczba w Polsce pod względem województw. Zmarło tam 147 osób, a wyzdrowiało 725.

Księżna DianaJasnowidzka twierdzi, że rozmawia z księżną Dianą. Przekazała dramatyczny apel w sprawie Harry'egoCzytaj dalej

Pozostając na południu Polski i w temacie Śląska, jest jeszcze jedno województwo, trzecie pod względem liczby zdiagnozowanych przypadków. W dolnośląskim wiadomo o 1979 chorych, 68 zgonach i 501 wyleczeniach.

Epidemia w Polsce rozwija się dość stabilnie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Włosy8 poważnych błędów, które popełnia większość kobiet. Unikaj ich, by mieć piękne i zdrowe włosyCzytaj dalej

- Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: dolnośląskiego (76), śląskiego (63), opolskiego (10), świętokrzyskiego (4), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), podkarpackiego (1), wielkopolskiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Racibórz, 92-K Poznań, 71-M Kraków, 65-M Łańcut, 58-K Starachowice, 77-K Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 15 821/791 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - brzmiał dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia umieszczony na Twitterze. Jak widać przyrost znów jest widoczny w dolnośląskim i śląskim.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd wprowadzi kolejne zmiany? Minister zdradza ważne szczegóły
2. Niepokojące słowa ministra zdrowia. Powiedział, co może stać się za kilka miesięcy

Pocieszające jest to, że krzywa dotycząca aktywnych przypadków zaczyna się wypłaszczać, nie odnotowujemy także ogromnych skoków odnotowanych zgonów. Epidemia rozwija się stabilnie na jednym poziomie. Ostatni duży skok zachorowań miał miejsce 5 maja (406 zakażeń), a ostatni skok liczby zgonów odnotowano 28 kwietnia (34 zmarłych).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osób
  2. Potworny nokaut na gali UFC. Zawodnik padł nieprzytomny już w 20 sekundzie walki (WIDEO)
  3. Oczarowała widzów "Mam Talent" mając 9 lat. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda
  4. Nadchodzą duże zmiany w handlu. Zła wiadomość dla najstarszych klientów
  5. Po latach odkrył kto jest jego ojcem. Gdy poznał prawdę, mroczny sekret wyszedł na jaw, ma 60 rodzeństwa
  6. Robiąc kotlety rozbijasz mięso? Prawie wszyscy popełniają 1 okropny błąd

ŻonaUjawnili największy sekret żony Szumowskiego. Chcieli przemilczeć całą sytuacjęCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News