Naukowcy obliczyli, kiedy wrócimy do normalności. Podali datę, wielu będzie miało łzy w oczach

Naukowcy obliczyli, kiedy wrócimy do normalności. Podali datę, wielu będzie miało łzy w oczach Źródło: Unsplash CDC

Epidemia koronawirusa wciąż trwa i walczy z nią już cały świat. Zagrożenie było na początku bagatelizowane zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych, jednak wirus szybko opuścił Chiny i zaczął zbierać śmiertelne żniwo na całym globie. Naukowcy bez przerwy prowadzą badania nad lekarstwem, zajmują się także prognozowaniem dalszego przebiegu epidemii. Obliczono, kiedy życie zacznie wracać do normy.

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 całkowicie zmieniła nasze życie i praktycznie pewne jest, że świat nie będzie wyglądał już tak samo. Badacze postanowili jednak przyjrzeć się realnym szansom na to, kiedy zaczniemy wracać do normalności.

Epidemia na światową skalę

Zagrożenie, przed którym stanął świat, jest ogromne. Epidemia stała się faktem, każdy kraj zmaga się z ogromną liczba zakażeń koronawirusem i stara się zmniejszyć liczbę ludzi, którzy umierają z powodu COVID-19. Rządy zdecydowały się wprowadzić wiele obostrzeń ograniczających między innymi swobodę przemieszczania się czy organizację imprez masowych. Polska jako jeden z pierwszych krajów zawiesiła także działalność szkół oraz uczelni wyższych. Działania te miały na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, a przez to niedoprowadzenie do znacznego przeciążenia szpitali, gdzie liczba miejsc jest ograniczona.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kwarantanna jest bardzo ważnym elementem walki z wirusem

Spowolnienie zasięgu epidemii jest priorytetem osób decyzyjnych, mają oni poparcie osób zajmujących się tematem z punktu medycznego. 

- Dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka przeciw COVID-19, koronawirus będzie się rozprzestrzeniał, a zachowanie ostrożności będzie konieczne - mówi dr Ali Nouri, prezes federacji amerykańskich naukowców. Obecnie to właśnie ograniczanie kontaktów w największym stopniu przyczynia się do zminimalizowania skutków działania wirusa. Daily Mail zapytało eksperta o to, kiedy życie powróci na normalne tory i czy zmniejszenie restrykcyjności przepisów w okolicy wakacji nadal będzie wymagało od nas przystosowania się do nowej rzeczywistości.  

Dzisiaj grzeje: 1. Biedronka zamknięta, ekspedientka ma koronawirusa. Pilny komunikat sieci

2. Rok szkolny zakończy się w formie zdalnej? Minister Edukacji dał jasną odpowiedź, uczniowie nie będą zadowoleni

Naukowcy nie pozostawiają złudzeń

Zdaniem naukowców musimy pogodzić się z myślą, że normalne życie zaczniemy odzyskiwać dopiero w momencie kiedy zacznie być stosowana szczepionka przeciwko COVID-19, czyli dopiero w 2021 roku. Wielu będzie miało łzy w oczach, słysząc, że nasza codzienność tak długo będzie musiała dostosować się do restrykcji. Epidemia zacznie wygasać, jednak nawet wtedy będziemy zobligowani do wzmożonej ostrożności przy przebywaniu w zatłoczonych miejscach czy kontaktach z obcymi ludźmi, ponieważ według doktora przez to, że zarażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo, tak trudno określić faktyczną skalę problemu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Jeśli go nie wysłuchamy, liczba zakażonych może wzrosnąć o 50 tysięcy
  2. Zmarła światowa gwiazda sportu. Odszedł w bardzo młodym wieku, przyczyna jest bardzo przykra
  3. Na drzwiach kościoła Rydzyka wisi dziwne ogłoszenie. Treść zwala z nóg, chodzi o wybory
  4. Fani przecierają oczy ze zdumienia, Oliwia Bieniuk zrobiła tatuaż na twarzy? Ma dopiero 17 lat
  5. Pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej położono wieniec. Nie do pomyślenia, jakie miał napisy
  6. Nagle wjechali wojskowi i policja. Zabraniali nagrywać porażającą interwencję, dot. czekających na zamówione jedzenie osób

Źródło: Poradnik Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News